Badanie oraz podstawowe schorzenia narządu wzroku koni – stopień I

  • Data szkolenia: 17-06-2017 - 18-06-2017
  • Organizator szkolenia: MasterVet
  • Miejsce szkolenia: Michałowice

 Badanie oraz podstawowe schorzenia narządu wzroku koni  – stopień I” pod kierownictwem naukowym lek. wet. Marty Warzecha

Termin: 17-18.06.2017r.

Miejsce: Kraków/Michałowice, Klub Jazdy Konnej Szary

Ilość uczestników: max. 12

Koszt: 2100 zł/1700 zł/os. lub 3600 zł/2os.

Prowadzący: lek. wet. Marta Warzecha

Program dostępny na: www.mastervet.pl

Szczegóły i zapisy: www.mastervet.pl

Szkolenie skierowane jest do: 

Wszystkich zainteresowanych wykonywaniem badań okulistycznych narządu wzroku koni, lekarzy weterynarii oraz studentów ostatniego roku, chcących specjalizować się w tego rodzaju badaniach jak i wykonujących badania dodatkowo w swojej codziennej pracy. Szkolenie gwarantuje naukę od podstaw, jak i daje możliwość uzupełnienia wiedzy osobom samodzielnie wykonującym badania okulistyczne, ale mających w związku z tym wiele rozterek i wątpliwości zarówno merytorycznych, jak i praktycznych.

 Cel szkolenia:

Nauka techniki badania okulistycznego oczu koni krok po kroku oraz identyfikacja chorób oczu wraz z programem leczenia. Zapoznanie z wymaganą gamą sprzętu okulistycznego. Nauka sporządzania właściwy opisów badań. Szkolenie to niepowtarzalna okazja, aby skorzystać z fachowej wiedzy praktycznej i bogatego doświadczenia naszego trenera.

Co powinieneś wiedzieć po naszym szkoleniu: 

Jak prawidłowo wykonać badanie okulistyczne i jaki zakresu sprzętu okulistycznego jest do tego celu niezbędny.  Poznasz podstawowe schorzenia oczu koni od objawów, przez diagnostykę po leczenie.

To szkolenie skoncentrowane na części praktycznej, podzielone na badanie pacjentów zdrowych oraz wyselekcjonowanych ze schorzeniami narządu wzroku.
Wiedza i umiejętności zdobyte na szkoleniu pozwolą na samodzielne wykonywanie badań okulistycznych zarówno w gabinecie o profilu okulistycznym, jak i w ogólnej  praktyce hipiatrycznej.

Jak wygląda nasze szkolenie:

  • grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 12 osób

  • zajęcia teoretyczne – wykłady – cała grupa

  • zajęcia praktyczne – grupa 12 osobowa podzielona zostaje na 6 grup 2 osobowych. w pierwszy dzień szkolenia każda grupa po badaniu pokazowym i zapoznaniu ze sprzętem, pod okiem Trenera wykonuje badanie pacjentów, wskazane jest aby każdy uczestnik zbadał każdego pacjenta. Nauka jest przeprowadzana głównie na pacjentach zdrowych. Drugi dzień to praca wspólna na wyselekcjonowanych pacjentach pod kątem schorzeń – od rozpoznania do leczenia. 

  • stanowiska do badań wyposażone są w wysokiej jakości sprzęt okulistyczny

  • dostęp do pacjentów nieograniczony – szkolenie odbywa się na bazie stadniny koni. 

Nasi klienci