Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

USG jamy brzusznej małych zwierząt

  • Data szkolenia: 07-06-2019 - 09-06-2019
  • Organizator szkolenia: Klinika Weterynaryjna Redline
  • Miejsce szkolenia: Łazy

7 – 9 czerwca 2019 r.

Szkolenie skierowane jest do osób początkujących i średniozaawansowanych. Obejmuje aż 23 h warsztatów, materiały szkoleniowe oraz obiad. Uczestnicy otrzymają: certyfikaty i przykłady profesjonalnych opisów USG. Ponadto za ukończenie warsztatów otrzymujecie Państwo punkty edukacyjne!

Planowana liczba uczestników to maksymalnie 15 osób, ćwiczenia praktyczne odbywać się będą w małych 3-4 osobowych grupach. Pracować będziemy na wysokiej klasy aparatach firmy Mindray. Zadbamy o Państwa komfort, tak by każdy mógł przyswoić całość przekazywanej wiedzy.

PROWADZĄCY:

DR N. WET. ANNA ŁOJSZCZYK – SZCZEPANIAK
W 2006 roku ukończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, gdzie następnie podjęła zatrudnienie w Pracowni Radiologii i Ultrasonografii Katedry i Kliniki Chirurgii Zwierząt. W 2013 roku obroniła pracę doktorską z zakresu radiologii weterynaryjnej i zaczęła pracę na stanowisku adiunkta, poświęcając się pracy naukowo-badawczej związanej z diagnostyką obrazową zwierząt towarzyszących. Bierze udział w licznych konferencjach oraz szkoleniach krajowych i zagranicznych, jest autorem i współautorem ponad 50 publikacji oraz doniesień zjazdowych. Od kilku lat jest członkiem EAVDI – European Association of Veterinary Diagnostic Imaging. Współpracuje z licznymi prywatnymi praktykami weterynaryjnymi w zakresie konsultacji radiologicznych i ultrasonograficznych

LEK. WET. PATRYCJA BAŁDYGA-KACPRZAK
Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Przy aparacie USG spędzała długie godziny już w trakcie studiów. Uczestniczka wielu konferencji i szkoleń. Obecnie w trakcie studiów doktoranckich SGGW oraz 2-letniego kursu USG Sekcji Weterynaryjnej Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Współprowadząca oraz organizatorka warsztatów ultrasonograficznych w Klinice Redline. Jako konsultantka w lecznicach weterynaryjnych na co dzień zajmuje się badaniami USG małych zwierząt. Pracuje na najwyższej klasy aparacie przenośnym- Mindray M9, a swymi przypadkami dzieli się na stronie USG ciekawe przypadki.

 

 

PROGRAM WARSZTATÓW

Piątek 07.06.2019 r.

12:30-13:30
Wykład, lek. wet. Patrycja Bałdyga-Kacprzak
Tematyka:
Zasady przeprowadzania badania ultrasonograficznego, przygotowanie pacjenta, nomenklatura ultrasonograficzna, anatomia topograficzna narządów.

13:30-15:00
Zajęcia z obsługi aparatów

15:00-15:30
Przerwa kawowa z ciepłym posiłkiem

15:30-19:00
Ćwiczenia praktyczne z lokalizacji poszczególnych narządów
lek. wet. Patrycja Bałdyga-Kacprzak

Sobota 08.06.2019 r.

9:00-14:00
Wykład, dr n. wet. Anna Łojszczyk- Szczepaniak
Tematyka:
Narządy miąższowe i przewód pokarmowy.
Technika badania narządów, obrazy prawidłowe, wady wrodzone i nabyte oraz najczęstsze patologie:
wątroby, pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, śledziony, żołądka, jelit, trzustki

14:00-15:00
Przerwa obiadowa

15:00-19:00
Ćwiczenia praktyczne, dr n. wet. Anna Łojszczyk- Szczepaniak, lek. wet. Patrycja Bałdyga-Kacprzak

Niedziela 09.06.2019 r.

9:00-12:00
Wykład, dr n. wet. Anna Łojszczyk- Szczepaniak
Tematyka:
Układ moczowo-płciowy żeński i męski.
Technika badania narządów, obrazy prawidłowe, wady wrodzone i nabyte oraz najczęstsze patologie:
nerek, części bliższej moczowodów, pęcherza moczowego i cewki moczowej, przestrzeni zaotrzewnowej, nadnerczy, układu rozrodczego żeńskiego i męskiego

12:00-12:30
Przerwa kawowa z ciepłym posiłkiem

12:30-15:30
Ćwiczenia praktyczne, dr n. wet. Anna Łojszczyk- Szczepaniak, lek. wet. Patrycja Bałdyga-Kacprzak

 

Całkowity koszt szkolenia to 1600 zł od osoby.

 

Dane do przelewu:
ING Bank Śląski S.A.
69 1050 1924 1000 0092 2305 4637
odbiorca: Redline s.c.

 

szczegóły oraz zapisy na stronie: http://szkolenia-weterynaryjne.com/szkolenie-usg-jamy-brzusznej-ma-ych-zwierz-t-18

 

 

Nasi klienci