Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

„Zaawansowana chirurgia rogówki – chirurgia oka st. IIIb” pod kierownictwem naukowym lek. wet. Jacka Garncarz

  • Data szkolenia: 13-04-2019
  • Organizator szkolenia: MasterVet
  • Miejsce szkolenia: Łódź

Szkolenie skierowane jest do:

Zaawansowanych w chirurgii okulistycznej lekarzy weterynarii, którzy swobodnie pracują pod mikroskopem operacyjnym (wymagane odbycie szkolenia z chirurgii oka st. IIIa).

 

TERMIN:

13.04.2019 r. – NoBo Hotel Łódź

 

Cel szkolenia:

Nauka zaawansowanej chirurgii rogówki skoncentrowana na szyciu rogówki, operacji skórzaka i martwaka rogówki oraz uszypułowanym przeszczepie spojówkowo-rogówkowym. Szkolenie to niepowtarzalna okazja, aby skorzystać z fachowej wiedzy praktycznej i bogatego doświadczenia naszych trenerów.

 

Co powinieneś wiedzieć po naszym szkoleniu:

Jak szyć rogówkę, jak przeprowadzić operację skórzaka i martwaka rogówki oraz uszypułowanym przeszczepie spojówkowo-rogówkowym. Dodatkowa wiedza to dobór mikroskopów, narzędzi do mikrochirurgii oraz dobór nici chirurgicznych. Szkolenie jest tak skonstruowane, aby zakres tematyki został przećwiczony i utrwalony, co pozwala na wyniesienie ze szkolenia konkretnych umiejętności.

 

Jak wygląda nasze szkolenie:

  • grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 12 osób
  • szkolenie ma wyłącznie charakter warsztatowy –  każdy uczestnik na materiale biologicznym/naturalnym tj. gałki świńskie wypreparowane razem ze spojówką nadtwardówkową, przy pomocy mikroskopów i zestawów narzędzi mikrochirurgicznych, samodzielnie pod okiem prowadzących, ćwiczy technikę szycia rogówki, operację skórzaka i martwaka rogówki oraz uszypułowanym przeszczepie spojówkowo-rogówkowym
  • stanowiska do badań wyposażone są w mikroskopy, ktore dostarcza firma Seliga Microscopes Sp. z o.o., wysokiej jakości zestawy narzędzi mikrochirurgicznych, które dostarcza firma Aesculap Chifa Sp. z o.o., zestaw nici oraz jednorazowy fartuch, rękawiczki.

 

„Zaawansowana chirurgia rogówki – chirurgia oka st. IIIb” pod kierownictwem naukowym lek. wet. Jacka Garncarza

 

SOBOTA

 

08.00 – 09.00 Śniadanie

 

09.00 13.00 BLOK WARSZTATOWY:

  • Opracowanie i szycie ran rogówki
  • Operacja martwaka rogówki
  • Operacja skórzaka rogówki

13.00 – 14.00 Przerwa obiadowa

 

14.00  18.00 BLOK WARSZTATOWY

  • Uszypułowany przeszczep spojówkowo-rogówkowy

 

18.00 – 18.15 Zakończenie szkolenia i rozdanie zaświadczeń.

 

Trenerzy:

Lek. wet. Jacek Garncarz jest właścicielem pierwszej w Polsce prywatnej Okulistycznej Przychodni Weterynaryjnej, która powstała w 1998 r. Dyplom lekarza weterynarii otrzymał w 1991 r. na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, gdzie zaraz po studiach pracował do 1998 r., jako asystent w Katedrze Chirurgii Małych Zwierząt. Od wielu lat członek ESVO (European Society of Veterinary Ophthalmology) i ISVO (International Society of Veterinary Ophthalmology). W 2014 r. uzyskał tytuł ESE ECVO (Eye Scheme Examiner European College of Veterinary Ophthalmologists) i został wpisany na listę panelistów Europejskiego College’u Okulistów Weterynaryjnych.

Autor licznych publikacji z zakresu okulistyki weterynaryjnej, szkoleń, wykładów oraz warsztatów dla lekarzy weterynarii w dziedzinie okulistyki weterynaryjnej. W zespole MasterVet od jesieni 2014 r.

 

 

Nasi klienci