Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

To już VIII Konferencja Radiologiczno – Chirurgiczna

Rozmowa z Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego VIII Konferencji Radiologiczno – Chirurgicznej dr hab. Romanem Aleksiewiczem.

To już VIII Konferencja radiologiczno – chirurgiczna, gdzie odbędzie się tegoroczna edycja i w jakim terminie?

Dotychczasowo organizowaliśmy spotkanie w różnych miejscach w kraju. W chwili obecnej po raz drugi konferencję organizujemy w Poznaniu. Jest to efekt bardzo dobrej współpracy Stowarzyszenia Śląska Poliklinika Weterynaryjna i Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Podobnie jak w zeszłym roku miejscem lokalizacji konferencji będzie aula Biocentrum należącego do UP w Poznaniu. Termin, 27 października wydał się nam bardziej przyjazny do organizacji spotkania niż listopadowy, ze względu na aurę i konieczność dojazdu.

Czym ta edycja będzie się różnić od wcześniejszych?                                                         

Jak co roku staramy się wybierać tematy konferencji, które wpisują się w aktualne trendy i są istotne dla lekarzy praktyków. W wyborze kierujemy się głównie tym, by czas poświęcony przez lekarza przekładał się na wzbogacenie jego warsztatu klinicznego.

Tematem tegorocznego spotkania będą zagadnienia dotyczące diagnostyki i leczenia schorzeń tylnej kończyny psów oraz kotów ze szczególnym wyróżnieniem obszaru stawu biodrowego i kolanowego. Chcemy przybliżyć lekarzom nowatorskie techniki diagnostyczne jak i nowe metody leczenia.

Jaki jest temat przewodni tegorocznej konferencji?

Tematem przewodnim są jak zwykle współczesne metody diagnostyczne jak i również innowacyjne techniki leczenia. W tym zakresie będziemy starali się pokazać nowoczesne techniki ultrasonograficzne możliwe do wykorzystania w każdym gabinecie lekarza weterynarii. Natomiast w zakresie terapii chirurgicznej prezentowane będą nowe metody operacji. Jestem przekonany, że pozwoli to wielu lekarzom wzbogacić swoją ofertę w leczeniu.

Dr hab. Roman Aleksiewicz wręcza nagrodę jednemu z uczestników ubiegłorocznej konferencji.

Jakich prelegentów można się spodziewać?

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, techniki ultrasonograficzne będzie prezentowała Pani Doktor Giliola Spattini , której wystąpienie w tym roku dotyczyć będzie zastosowania USG w  diagnostyce schorzeń  kończyny tylnej. Natomiast nowatorskie techniki chirurgiczne leczenia dysplazji stawów biodrowych, zerwania więzadła krzyżowego doczaszkowego, urazów okolicy stępu prezentować będzie twórca turyńskiej szkoły chirurgii weterynaryjnej, profesor Bruno Peirone.

Jak udało się nakłonić ich do współpracy?

Zarówno Pani doktor Giliola Spattini  jak i Pan profesor Bruno Peirone posiadają doskonale rozeznanie na temat dynamiki rozwoju weterynarii w Polsce jak i zaawansowania polskich praktyk lekarsko – weterynaryjnych. My ze swej strony także poszukujemy partnerów otwartych na współpracę i rozwój. Obustronna otwartość zawsze stwarza perspektywy współpracy zarówno naukowej jak i zawodowej. Zarówno Dr Giliola Spattini jak Prof. Bruno Peirone są osobami chętnie dzielącymi się swoim doświadczeniem.

Gdzie można zarejestrować się na konferencję?

Zapraszam wszystkich zainteresowanych rozwojem własnych praktyk do uczestnictwa w konferencji. Rejestracji można dokonać na stronie poliwet.eu. Ewentualne pytania można również kierować na adres profesjonalna.weterynaria.org@gmail.com.

 

Opracowała: 

Małgorzata Kaczor

Nasi klienci