Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

UWAGA RYCZAŁTOWCY! Wy też możecie przekazać 1% na cel społeczny w ramach rozliczenia PIT.

Ryczałtowcy to osoby korzystające z uproszczonego sposobu opodatkowania, osiągające roczne przychody poniżej 250 tys. Euro. Zazwyczaj z tej formy korzystają prowadzący działalność gospodarczą, drobni przedsiębiorcy. Najczęściej są to osoby zajmujące się handlem i gastronomią, działalnością wytwórczą lub wykonujące określony wolny zawód (lekarze, stomatolodzy, weterynarze, technicy weterynarii, felczerzy, położne, pielęgniarki, tłumacze oraz nauczyciele udzielający korepetycji). Ryczałt, jest także popularną formą opodatkowania, wśród osób osiągających przychody z tytułu umowy wynajmu nieruchomości (mieszkań), a także wśród duchownych.

Podatnicy, którzy rozliczają się z fiskusem w formie ryczałtu ewidencjonowanego, nie mają wiele czasu na złożenie zeznania rocznego. Termin przekazania deklaracji PIT upływa 31 stycznia 2018 roku. Osoby te, tak jak inni podatnicy, mają możliwość przekazania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Prawo to uzyskały w 2009 roku. Początkowo z możliwości tej korzystało mniej niż 20% podatników. Z roku na rok liczba ta rośnie, jednak nadal ponad połowa z tej grupy przekazuje całość swojego podatku do Skarbu Państwa. W 2017 roku 41% osób wypełniających PIT-28 za 2016 rok skorzystało z tej możliwości.

„Za rok 2016 organizacje pożytku publicznego otrzymały 660,2 milionów złotych z tytułu 1% – to bardzo duża kwota, ale mogłaby być większa – gdyby wszystkie uprawnione osoby przekazały 1% podatku. Warto, żeby podczas składania zeznania, ryczałtowcy nie zapominali o przekazaniu 1% na rzecz organizacji pożytku publicznego. Jest to jeden z najlepszych i najłatwiejszych sposobów wsparcia stowarzyszeń i fundacji, które realizują społecznie pożyteczne cele. Gdy organizuje się pomoc, każda złotówka jest ważna. W przypadku osób chorych na raka to pomoc na wagę życia.” – mówi Bartosz Poliński z Fundacji Onkologicznej Alivia.

Podczas wypełniania PIT-28 wystarczy w punkcie M, okienku numer 134, wpisać KRS wybranej organizacji oraz w okienku numer 135, kwotę równą 1% należnego podatku. Aktualna lista organizacji pożytku publicznego jest dostępna na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Jedną z nich jest Fundacja Onkologiczna Alivia (KRS 0000358654), która koncentruje się na pomocy osobom chorym na nowotwory złośliwe. Dzięki wybraniu tej fundacji i przekazaniu jej 1% podatku można pomóc uratować czyjeś życie.

Wypełniony PIT-28 należy złożyć osobiście w okienku podawczym urzędu skarbowego, bądź wysłać do północy 31 stycznia za pośrednictwem Poczty Polskiej. Zeznanie można również przesłać przez Internet lub dostarczyć za pomocą tzw. urzędomatów. Przywilej przekazania 1% na szczytny cel mają jedynie osoby, które złożą zeznanie w terminie.

W 2017 roku na przekazanie 1% zdecydowało się aż 13,6 milionów podatników, wobec 22,6 milionów osób uprawnionych, wykazujących w zeznaniach należny podatek. Pamiętajmy, że nie oddając 1% na rzecz organizacji pożytku publicznego nie będziemy o niego bogatsi – kwotę zabierze Urząd Skarbowy i włączy w pulę pieniędzy ze wszystkich podatków, która następnie pokryje wydatki zaplanowane przez decydentów. A może warto samemu podjąć decyzję komu przekazać Twój 1%? Nie musisz nikogo pytać o zdanie. Zdecyduj sam komu chcesz pomóc i zrób to!

Jeśli chcesz pomóc pacjentom onkologicznym w trudnych zmaganiach z rakiem – przekaż swój 1% Alivii, wpisując w zeznaniu podatkowym nr KRS:  0000358654. Możesz to zrobić poprzez stronę https://www.alivia.org.pl/rozliczenie-pit-1-procent/ gdzie znajduje się program  do rozliczeń PIT, który możesz ściągnąć na komputer lub wykorzystać online.

 

O FUNDACJI ONKOLOGICZNEJ ALIVIA:

 

Fundacja Onkologiczna Alivia niesie pomoc chorym na raka w Polsce od 2010 roku. Jej założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Od tej pory wspólnie wspierają chorych i ich bliskich w trudnych sytuacjach, jak również angażują ludzi zdrowych w działania na rzecz walki z rakiem. Fundacja motywuje swoich podopiecznych do aktywnej postawy w trudnym procesie leczenia onkologicznego – szukania jak największej ilości informacji na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Alivia daje chorym konkretne narzędzia do walki z rakiem i podpowiada sposoby ułatwiające dotarcie do informacji. Pomaga im gromadzić fundusze na leczenie niefinansowane ze środków publicznych: badania diagnostyczne, konsultacje medyczne, środki opatrunkowe i pokrycie innych kosztów związanych z leczeniem. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, który Alivia prowadzi dla potrzebujących. Fundacja udostępnia też bezpłatnie serwisy www.Onkomapa.pl, www.Kolejkoskop.pl i www.Prostowraka.pl. Dzięki nim chorzy mogą znaleźć przyjazny ośrodek onkologiczny w okolicy, najwyżej ocenianego lekarza, wyszukać najkrótszą kolejkę do bezpłatnych badań diagnostycznych, a także określić optymalne dla siebie leczenie. Publikuje również w języku polskim nowości onkologiczne ze świata zarówno na swojej stronie alivia.org.pl, jak i na profilu Alivii na Facebooku.

 

 

Kontakt dla mediów:

Anna Moskal

Tel. 692075950

Email: anna.moskal@alivia.org.pl

Nasi klienci