Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Vetmedica i Vetforum

V01

Łódź po raz kolejny stała się weterynaryjnym centrum Polski. To tam 22 – 23 kwietnia 2016 r. odbyła się dwunasta edycja Targów Medycyny Weterynaryjnej Vetmedica oraz szósta edycja towarzyszącego im Kongresu Praktyki Weterynaryjnej Vetforum.

Podobnie jak w latach ubiegłych targi i kongres odbyły się w hali Expo-Łódź. Tradycyjnie, kongres rozpoczął się od powitania zebranych oraz wręczenia nagrody Złotego Chirona dla najlepszego propagatora medycyny weterynaryjnej. W tym roku Kapituła Nagrody, powołana przez Krajową Radę Izby Lekarsko-Weterynaryjnej, rozpatrywała zgłoszenia sześciu wybitnych specjalistów, zasłużonych dla medycyny weterynaryjnej w naszym kraju. Ostatecznie cenną statuetkę odebrał rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu prof. Roman Kołacz. Jego kandydaturę zgłosiło kilka ośrodków z Polski południowo-zachodniej w uznaniu wysiłku, jaki profesor włożył w propagowanie zasad dobrostanu w hodowli zwierząt.

Wykłady odbywały się w ramach sześciu sesji poświęconych: chorobom małych zwierząt, koni, trzody chlewnej, bydła, zwierząt egzotycznych i drobiu. Nie zabrakło znanych i cenionych specjalistów z naszego kraju, także tych zajmujących się zwierzętami małymi i egzotycznymi. Swoje wykłady wygłosili między innymi: prof. Urszula Pasławska, dr Magdalena Garncarz, prof. Agnieszka Noszczyk-Nowak, lek. wet. Rafał Niziołek, lek. wet. Monika Januchta czy lek. wet. Oliwia Łobaczewska.

Wielką popularnością cieszyły się prezentacje dr Angeli M. Lennox ze Stanów Zjednoczonych, wybitnego specjalisty z zakresu zwierząt egzotycznych. Drugiego dnia kongresu wygłosiła ona aż cztery wykłady na temat: intensywnej terapii ssaków, chorób górnego układu oddechowego królików, okulistyki małych ssaków i chorób układu rozrodczego ptaków.

W tym samym czasie miały miejsce targi, w których wzięło udział ponad 70 wystawców z kraju i zagranicy. Spośród zaprezentowanych produktów wyróżniono katalizator zasuszania krów mlecznych, bezalkoholową dezynfekcję wysokiego stopnia oraz wózek rehabilitacyjno-inwalidzki dla psów i kotów.

W kongresie udział wzięło ponad 700 lekarzy, techników i studentów weterynarii. Targi Vetmedica odwiedziło zaś około 1600 gości z Polski i zagranicy. Kolejna edycja dokładnie za rok.

Nasi klienci