Wieczór gadów w Warszawie

Turtle ikwpWieczór naukowy poświęcony zachowaniu gadów, np. poszukiwaniu nowości u żółwi czy mimikrze, odbędzie się w piątek (12 czerwca) w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego PAN w Warszawie.

Organizatorem wieczoru naukowego jest Polskie Towarzystwo Etologiczne. Spotkanie odbędzie się w piątek (12 czerwca) o godz. 18.00 w Sali Konferencyjnej Centrum Neurobiologii (I piętro Gmachu Głównego Instytutu Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego PAN, Warszawa).

Program obejmuje trzy wystąpienia. Dr hab. Wojciech Pisula z Interdyscyplinarnego Centrum Badań Zachowania się Zwierząt i Ludzi w Instytucie Psychologii PAN opowie o poszukiwaniu nowości u żółwi. Wykład „Mimikra – mit czy rzeczywistość?” przedstawi dr inż. Andrzej Życzyński z Wydziału Nauk o Zwierzętach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Wystąpienie hodowcy i znawcy żółwi, Grzegorza Rafałowskiego poświęcone będzie „efektowi placebo” u żółwia i próbie wyjaśnienia serii frapujących obserwacji. Po wykładach przewidziano dyskusję.

 

naukawpolsce.pap.pl

fot. Skitter Photo

Nasi klienci