Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

XVII Warsztaty Sekcji Dermatologii PSLWMZ

XVII Warsztaty Sekcji Dermatologii PSLWMZ jak co roku rozpoczynamy piątkowymi przedkonferencyjnymi zajęciami praktycznymi z cyklu „Jak dermatolog z cytologiem”. W tym roku zajmiemy się cytologią nowotworów skóry (i nie tylko), a zwłaszcza nowotworów okragłokomórkowych, które odgrywają istotną rolę w dermatologii małych zwierząt. Te praktyczne zajęcia cieszą się co roku bardzo dużym zainteresowaniem. Zajęcia poprowadzą dr n. wet. Agnieszka Cekiera, dr n. wet. Dorota Pomorska-Handwerker oraz dr n. wet. Maciej Guzera.

XVII Warsztaty Sekcji Dermatologii PSLWMZ
10-12 marca 2023 r., Ustroń

Ostatnie nasze Warsztaty poświęcone były dermatologii kotów, dlatego w tym roku zajmiemy się głównie psami. Zdecydowaliśmy, że tegoroczna główna część Warsztatów (sobota-niedziela) będzie poświęcona chorobom o podłożu immunologicznym i autoimmunologicznym. Ale nie tylko. Szczegóły znajdziecie Państwo w programie.

W tym roku wykładowcami będą Dr Thierry Olivry, PhD, Dipl. ECVD, Dipl. ACVD oraz Dr Manolis Saridomichelakis, PhD, Dipl. ECVD, EBVS® European Specialist in Veterinary Dermatology. To znani europejscy dermatolodzy od wielu lat zajmujący się badaniem ww. chorób. Zwłaszcza dr. Thierry Olivry, nie trzeba nam przedstawiać. Przez wiele lat zajmował się chorobami tła immunologicznego na Uniwersytecie Kalifornijskim w Davis. Obydwaj są wykładowcami w European School for Advanced Veterinary Studies.

Warto ich posłuchać, gdyż mają bardzo dużą wiedzę praktyczną, a leczenie grupy chorób, które będą omawiane na Warsztatach jest trudne. Po sobotnich wykładach zapraszamy na wieczorny Derm Walk, spacer po Zawodziu, dzielnicy uzdrowiskowej Ustronia, a wieczorem na muzyczny bankiet „Dirty Dancing – przeżyjmy to jeszcze raz”.

Na Warsztaty zaprosiliśmy wiele firm, które na co dzień współpracują z dermatologami weterynaryjnymi. Bardzo Państwu dziękujemy za wsparcie. Bardzo dziękujemy firmie Royal Canin za pomoc w zaproszeniu naszych wykładowców.

Serdecznie Państwa zapraszam! Do zobaczenia w Ustroniu!

dr n. wet. Zbigniew Blimke Sekcja Dermatologii PSLWMZ

Nasi klienci