Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Ozonator OZI Strefa bezpiecznego powietrza

Strefa Bezpiecznego Powietrza Ozonator OZI

Ozonator OZI - Strefa bezpiecznego powietrza

 

Mamy więcej niż nam się wydaje

Człowiek ma dziwną zdolność dotyczącą postrzegania otoczenia. Wyraźnie widzimy rzeczy nowe, ale te, które znamy po pewnym czasie przestają być przez nas dostrzegane, zaczynają tworzyć  tło w pomieszczeniu. Dopiero, kiedy musimy odkazić gabinet, czy zaplecze kliniki, okazuje się, że mamy więcej rzeczy niż  zakładaliśmy, a procedura rozciągnie się nam w czasie obejmując dodatkowe sprzęty, a nie tylko podłogi, klamki i biurko. Dodatkowo, czy używając tradycyjnych płynów dotrzemy do wszystkich zakamarków ? A przecież nie ma możliwości, żeby pozbyć się z gabinetu wyposażenia, które jest nam potrzebne. Co zrobić w takiej sytuacji, kiedy kwestia utrzymania wręcz sterylnej czystości nabrała innego wydźwięku, gdy Covid-19 zdeterminował nas do życia w napięciu i niepewności ? Jak zorganizować odkażenie kliniki, nie marnując zbyt dużo cennego czasu ?

Połączenie natury i techniki

Może trzeba poszukać rozwiązania w naturze ? Na przykład – Ozon który jest jednym z najlepszych naturalnych środków dezynfekujących. W postaci gazu, może wnikać w trudno dostępne miejsca. Dzięki właściwościom sterylizującym skutecznie zwalcza popularne alergeny i mikroorganizmy (wirusy, bakterie). Jego zaletą jest również absorpcja przykrych zapachów z otoczenia (nie maskuje zapachu, ale skutecznie go neutralizuje). Jak jednak pozyskać na nasze potrzeby tak nietrwałą, ulotna wręcz substancję ?

W naturze ozon powstaje podczas wyładowań atmosferycznych, zdarza się , że po burzy czujemy zapach ozonu w powietrzu, przez chwilę. Z pomocą przychodzi technika, która umożliwia, poprzez kontrolowane wyładowania elektryczne, wytwarzanie ozonu w bezpieczny sposób, w dowolnym momencie i miejscu.

Proces ozonowania dobrze znają użytkownicy samochodów, którzy korzystają z usługi czyszczenia klimatyzacji, w celu pozbycia się nieprzyjemnego zapachu z układu klimatyzacji. Dzięki temu w szybki sposób możemy unicestwić rozwijające się w układzie nawiewu pleśnie i grzyby, a także przywrócić świeżość we wnętrzu auta. Ten sam proces ozonowania można również przeprowadzić w pomieszczeniach. Na przykład lokalach handlowych i usługowych, gabinetach medycznych i weterynaryjnych, poczekalniach szatniach sportowych, biurach czy salach szpitalnych, wszędzie tam, gdzie jest zagrożenie związane z zanieczyszczeniem wirusami nie tylko powietrza, ale i rozmaitych powierzchni.

Przenośny generator ozonu

W ramach produktów do Strefy Bezpiecznego Powietrza – Venture Industries wprowadziło do swojej oferty profesjonalny generator ozonu własnej produkcji o nazwie OZI. Jest to odpowiedź firmy na oczekiwania swoich klientów, poprzedzona badaniami rynku i analizami dostępnych technologii pozwalających na zneutralizowanie wirusa.

OZI to kompaktowe urządzenie przeznaczone zarówno do zastosowań amatorskich jak i profesjonalnych. Umieszczony w nim generator ozonu o wydajności 10 g/h pozwala na skuteczną dezynfekcję pomieszczeń o powierzchni do 100m2. Urządzenie wyposażone jest w wentylator o wydajności, 535m3/h. Wysoka, jak na urządzenia tego typu, wydajność pozwala na skuteczne rozprowadzenie wytworzonego gazu po całym pomieszczeniu i wtłoczenie go w trudno dostępne miejsca.

Urządzenie jest wyposażone w filtr zabezpieczający przed dostawaniem się do wnętrza pyłu i zanieczyszczeń, które mogą zostać zassane podczas pracy. Pozwala to tym samym na utrzymanie urządzenia w należytej czystości, ograniczeniu czyszczenia jego komponentów oraz wydłużenie żywotności płytek ceramicznych będących sercem urządzenia, odpowiadającym za wytwarzanie ozonu. Żywotność samych płytek jest określona na około 6000 godzin pracy, jednak ta wartość jest uzależniona od warunków oraz częstotliwości użytkowania urządzenia.

Ze względu na bezpieczeństwo i wygodę użytkownika, w generatorze ozonu zastosowano przekaźnik czasowy, który pozwala ograniczyć do minimum kontakt operatora ze ozonem. Standardowo jest on zaprogramowany z funkcją opóźnienia włączenia oraz wyłączenia, po określonym, łatwo regulowanym czasie. Dla użytkowników wymagających bardziej zaawansowanego działania przewidziano wiele innych trybów, które pozwalają dostosować urządzenie do własnych potrzeb.

Biorąc pod uwagę właściwości ozonu należy bezwzględnie przestrzegać obowiązujących procedur zawartych w Instrukcji Obsługi urządzenia. OZI został zaprojektowany w taki sposób aby pełniąc swoje funkcje – ozonowanie pomieszczeń – był przede wszystkim bezpieczny dla użytkownika. Zastosowane sterowanie umożliwia pracę urządzenia w pożądanym trybie, bez konieczności obecności operatora w czasie  ozonowania.

Podczas procesu w  pomieszczeniu nie mogą przebywać ludzie ani zwierzęta (zaleca się również wyniesienie roślin), a po zakończeniu procesu, pomieszczenie należy dobrze przewietrzyć. Zaleca się ozonowanie w trakcie długich przerw w pracy np. w nocy.

Zakup generatora ozonu to stosunkowo niewielki koszt za uzyskanie świeżego powietrza, wolnego od wirusów, bakterii, grzybów, pleśni,  roztoczy i nieprzyjemnych zapachów.

https://www.venture.pl/ozonator-ozi/

Autor: Venture Industries

Materiał sponsorowany

Nasi klienci