Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Strefa bezpiecznego powietrza Hybrydowy oczyszczacz powietrza – LAUTUS

NOWA RZECZYWISTOŚĆ

Każdy dzień przynosi nowe wyzwania, ale chyba nikt z nas nie był przygotowany na spotkanie z COVID-19. Dla większości ludzi wiadomości o zabójczym wirusie z Wu-Chan brzmiały jak fragment filmu Science fiction. Nagle pojawiło się coś , co odebrało nam poczucie bezpieczeństwa, co wtargnęło  w nasze życie.

Bez wglądu na genezę powstania wirusa –  jak to często w życiu  bywa – konsekwencje ponoszą najsłabsi. Dlatego nawet jeśli bezpośrednio nie czujemy zagrożenia – zwyczajnie i po ludzku – boimy się  o  naszych  bliskich.

Staramy się utrzymać w ryzach codzienność, ale w głębi wiemy, że może już zawsze w otoczeniu ludzi będą nam towarzyszyć myśli związane z bezpieczeństwem .

Trzymamy dystans, słuchamy zaleceń i działamy zdrowo-rozsądkowo, lecz mamy świadomość, że … wystarczy jedna zarażona Osoba w naszym otoczeniu i zostaniemy sparaliżowani na dwa tygodnie.

A przecież musimy żyć normalnie, pracować. Skupić się na tym, co robimy najlepiej, a nie myśleć, że chyba ktoś kichnął w poczekalni.

JAK POCZUĆ SIĘ BEZPIECZNIEJ

Ta sama nauka, która być może przyczyniła się do obecnej sytuacji – przynosi odpowiedź.

Wiemy już na tyle dużo o COVID-19, że w określonych okolicznościach możemy skutecznie z nim walczyć. Nie oznacza to, że problem rozwiąże się definitywnie i na dużą skalę. Dysponujemy jednak  technologiami, materiałami i wiedzą –  a połączenie tych składowych jest rozwiązaniem na miarę naszych indywidualnych potrzeb. Wszędzie tam, gdzie praca związana jest z przepływem ludzi w pomieszczeniach  – np. w poczekalni, czy gabinecie – możemy zadbać  o czyste powietrze.

I nie chodzi tutaj o kwestię przewietrzania, czy poczucia komfortu, tylko o profesjonalne oczyszczenie powietrza ze wszystkiego, co nam zagraża.

INŻYNIERIA W WALCE Z WIRUSEM

W odpowiedzi na potrzeby Konsumentów – firma Venture Industries  zaprojektowała przenośny hybrydowy oczyszczacz powietrza – LAUTUS.

Na etapie wstępnych badań nad produktem, zostały przeanalizowane dostępne na rynku komponenty i technologie dedykowane do usuwania z powietrza wirusa COVID-19. W efekcie do produkcji została skierowana hybryda łącząca w sobie zalety wyspecjalizowanych filtrów HEPa, lapy UV-C oraz materiałów uniemożliwiających długą żywotność wirusa.

urządzenie zostało wyposażone  w wewnętrzny system filtracyjny ( 3 etapy filtracji):

  • Wstępnego w klasie G4 – zatrzymującego pyły i kurze przed dostaniem się do urządzenia
  • Pośredniego H13 – filtry tej klasy są w stanie zatrzymywać bakterie
  • Końcowego H14 – zapewnia 99,995% skuteczność filtracji. Jest w stanie zatrzymać cząstki rozmiarów wirusa

Całość zamknięto w łatwej do utrzymania w czystości, białej, prostopadłościennej obudowie z oświetleniem bocznym LED. Wspomniane oświetlenie sygnalizuje prace działania lampy UV-C znajdującej się w zamkniętej komorze filtracyjnej pomiędzy filtrami HEP’a. Funkcją wspomnianej lampy jest przyśpieszenie rozkładu wirusów osiadających w filtrach, zwiększając przy tym komfort i bezpieczeństwo użytkownika. Na wlocie do urządzenia oraz pomiędzy filtrem pośrednim i końcowym zaprojektowano przegrody wykonane z miedzi. Decyzja ta została podjęta na bazie dostępnych publikacji naukowych, w których miedź przedstawia się jako materiał na którym wirus utrzymuje się najkrócej względem innych metali i ich stopów.

Urządzenie zaprojektowano w dwóch wersjach LAUTUS 50 oraz LAUTUS 100. Pierwsza, mniejsza wersja urządzenia zapewnia filtrację powietrza o wydajności 450  (pomieszczenie do 40) większy odpowiednik daje możliwość filtracji na poziomie 800  (pomieszczenie do 65).

Nowy oczyszczacz jest gotowe do pracy, wystarczy ustawić w pomieszczeniu i włączyć zasilanie. Wbudowany potencjometr pozwala na czteropoziomową regulacje wydajności. Inteligentny system diagnostyki wewnątrz urządzenia informuje Użytkownika o stanie zabrudzenia filtrów oraz o prawidłowym funkcjonowaniu. LAUTUS można zaliczyć do tzw. urządzeń bezobsługowym, jedynymi czynnościami wykonywanymi przez użytkownika poza włączeniem i wyłączeniem jest okresowe czyszczenie filtra wstępnego G4. Wystarczy go wyjąć i odkurzyć. W momencie kiedy filtr ulegnie zabrudzeniu urządzenie zasygnalizuje to migająca diodą. Nie zatrzyma się jednak od razu pozostawiając użytkownika bez odpowiedniej filtracji. Wentylator zwolni swoje obroty informując Użytkownika, że ma 12h na wyczyszczenie filtra w przeciwnym razie oczyszczacz się wyłączy.

Dzięki swojej kompaktowej obudowie i zestawowi kół montowanych do podwozia urządzenia możliwy jest jego swobodny transport w obrębie całego lokalu. Neutralny design powoduje, że łatwo wtapia się w otoczenie nie zaburzając harmonii pomieszczenia. Wygłuszenie obudowy nowoczesnym materiałem umożliwia cicha pracę  urządzenia przy zachowaniu wysokiej wydajności (np. przy pomieszczeniu wielkości 40 m , 3 pełne filtracje powietrza na godzinę).

LAUTUS to urządzenie na miarę dzisiejszych czasów zapewniające bezpieczeństwo i komfort Tobie i Twojemu najbliższemu otoczeniu.

Więcej na stronie producenta: https://www.venture.pl/oczyszczacz-powietrza-lautus

Autor: Kamil Szatkowski – Dział Techniczny Venture Industries

Materiał sponsorowany

Nasi klienci