Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Analityka kliniczna z PerfectVet

Kolejne warsztaty PerfectVet poświęcone analityce klinicznej odbyły się 27-28 lutego w Lublinie. Było długo, intensywnie, praktycznie i fascynująco. 

Wykładowcy w osobach dr hab. Iwony Taszkun, dr. Andrzeja Milczaka i dr. Jerzego Kemilewa postarali się, by każdy z uczestników wyszedł usatysfakcjonowany i z potężnym bagażem nowej, praktycznej wiedzy oraz umiejętności.

Pierwszy dzień warsztatów poświęcono szeroko pojętym badaniom hematologicznym. Takie tematy jak: ocena układu czerwonokrwinkowego, białokrwinkowego oraz płytkotwórczego, interpretacja wyników badania hematologicznego czy podstawy transfuzjologii spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników kursu. W części praktycznej każdy z lekarzy wykonywał i samodzielnie oceniał rozmazy krwi pod okiem specjalisty.

Spotkanie niedzielne poświęcono badaniom biochemicznym krwi w stanach patologii i fizjologii. Interpretowano wyniki badań laboratoryjnych w chorobach nerek i wątroby, analizowano  błędy popełniane najczęściej na etapie przygotowywania próbki do badania i podczas wykonywania analizy. Przedstawiono także zasady oznaczania i interpretacji wyników badania równowagi kwasowo-zasadowej. Spotkanie zakończyło się analizą wybranych przypadków klinicznych.

Uczestnicy szkolenia uzyskali 15 punktów edukacyjnych. Głównymi partnerami wydarzenia były firmy: Cormay, która dostarczyła analizatory biochemiczne i hematologiczne, MPW, która dostarczyła wirówki, Olympus, która zapewniła mikroskopy, Vetexpert, która dostarczyła testy diagnostyczne i Regenvet. Patronem medialnym po raz kolejny było czasopismo „Weterynaria”.

Kolejna część warsztatów analitycznych odbędzie się 8-9 października br. Już dziś serdecznie zapraszamy. Więcej na temat szkoleń i konferencji organizowanych przez PerfectVet na www.pefectvet.pl.

MC

Nasi klienci