Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Bezpłatne terminale płatnicze dla weterynarzy

Niemal co trzeci Polak (29%) przyznał, że brakuje mu możliwości wyboru płatności bezgotówkowej w przychodniach[1]. Kliniki weterynaryjne i lecznice dla zwierząt to miejsca, od których klienci również oczekują większej opcji wyboru metod płatności. Tym bardziej, że już blisko 2/3 płatności w Polsce realizowanych jest bezgotówkowo[2], a wartość transakcji bezgotówkowych przewyższa te realizowane gotówką. Co więcej punkty, które oferują więcej niż jedną metodę płatności, są postrzegane przez klientów jako bardziej atrakcyjne i nowoczesne.

Fundacja Polska Bezgotówkowa oferuje przedsiębiorcom, osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą w tym również klinikom weterynaryjnym, przychodniom dla zwierząt czy lecznicom bezpłatne terminale płatnicze lub dostęp do aplikacji umożliwiającej przyjmowanie płatności bezgotówkowych na telefonie. Przedsiębiorcy, którzy skorzystają z oferty przez okres 12 miesięcy będą zwolnieni z kosztów obsługi transakcji do kwoty 100 tys. zł obrotu na terminal. To oznacza, że wprowadzenie rozwiązania, które może znacznie zwiększyć atrakcyjność usług i przyciągnąć klientów jest w zasięgu ręki i w dodatku nie wymaga od właścicieli dodatkowych inwestycji.

Jak wykorzystać potencjał płatności bezgotówkowych i zwiększyć konkurencyjność usług weterynaryjnych?

– Zdecydowałam się skorzystać z Programu Fundacji Polska Bezgotówkowa i wdrożyć terminal w swoim gabinecie, gdyż w przypadku usług weterynaryjnych ciężko z góry oszacować koszt wizyty, na który składa się wiele czynników plus cena leków. W związku z tym, aby uniknąć dodatkowych komplikacji przy płatności, umożliwiamy klientom płatność kartą lub elektronicznymi rozwiązaniami. Odkąd wprowadziliśmy terminal niemal 100% płatności realizowana jest bezgotówkowo. Klienci nie muszą już wypłacać wcześniej gotówki, biec w trakcie wizyty do bankomatu albo decydować się na płatność przelewem na konto, co również zajmowało czas i wymagało od nas dodatkowej weryfikacji – mówi Joanna Wróblewska, właścicielka gabinetu weterynaryjnego Vetigo w Lesznowoli.

Dotychczas do Programu Polska Bezgotówkowa dołączyło ponad 450 tys. podmiotów, które łącznie otrzymały ponad 600 tys. urządzeń do przyjmowania płatności.  Za pomocą terminali tradycyjnych i tych w telefonie zrealizowano już ponad 1,6 mld transakcji płatniczych na łączną kwotę blisko  102 mld złotych. Tylko do końca sierpnia 2023 r. z terminali Fundacji skorzystało ponad 45 374 przedsiębiorców oferujących usługi w sektorze „zdrowie” – w tym weterynarzy.

– Korzystanie z płatności bezgotówkowych zwiększa przejrzystość transakcji, skraca i ułatwia pracę osób przyjmujących płatności, a co najważniejsze jest odpowiedzią na potrzeby klientów. Program Fundacji Polska Bezgotówkowa powstał właśnie po to, aby wspierać polskich przedsiębiorców w rozwoju działalności i, aby wszystkim przedsiębiorcom, którzy nie mają i nie mieli terminala zaoferować bezpłatnie dostęp do tego narzędzia lub do aplikacji, która umożliwia przyjmowanie płatności zbliżeniowych za pomocą smartfona lub tabletu, na którym zostanie zainstalowana. To oznacza, że właściciel firmy nie musi nawet posiadać dodatkowego urządzenia, a może przyjmować płatności bezgotówkowe bezkosztowo oraz bez żadnego wysiłku zwiększyć konkurencyjność swoich usług – mówi Zbigniew Wiśniewski, wiceprezes zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Chcesz wziąć udział w Programie i otrzymać bezpłatny terminal lub skorzystać z terminala w telefonie? Zgłoś się: https://polskabezgotowkowa.pl/dla-firm/oferta/

***

Fundacja Polska Bezgotówkowa

Fundacja została powołana w celu podejmowania działań w zakresie rozwoju płatności bezgotówkowych w Polsce, w szczególności poprzez rozbudowę sieci akceptacji instrumentów płatniczych, upowszechnianie i promocję obrotu bezgotówkowego, a także działania na rzecz budowy innowacji technologicznych w płatnościach. Interesariuszami Fundacji są: Mastercard, Visa, Ministerstwo Finansów, Związek Banków Polskich, a także banki i agenci rozliczeniowi.


[1] Badanie Maison&Partners na panelu badawczym Ariadna, 2022.
[2] Badanie Fundacji Polska Bezgotówkowa „Zwyczaje płatnicze Polaków a rozwój sieci akceptacji kart w Polsce”, 2022.

Materiał sponsorowany

Nasi klienci