Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

EVSSAR 2014 we Wrocławiu

godlo_srgb26 września o godzinie 9:00 w Auli Jana Pawła II w Centrum Dydaktyczno-Naukowym przy pl. Grunwaldzkim 24A zostanie zainaugurowany największy doroczny kongres rozrodu małych zwierząt EVVSAR 2014 we Wrocławiu. Organizują go Katedra Rozrodu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i European Veterinary Society for Small Animal Reproduction.

W programie wykłady plenarne światowych autorytetów w dziedzinie rozrodu małych zwierząt z Argentyny, Austrii, Belgii, Francji, Grecji, Holandii, Japonii, Niemiec, Norwegii i Wielkiej Brytanii. Omawiane będą zagadnienia związane z niepłodnością psów i kotów, chorobami okresu poporodowego, herpeswirozą, brucelozą i inne infekcjami wpływającymi na reprodukcję, a także anestezjologią w zabiegach pediatrycznych, cesarskim cięciem i nagłymi przypadkami dotyczącymi rozrodu oraz biotechnikami rozrodu u psów i kotów. W sesji posterowej zaprezentowanych zostanie 68 referatów.

Sesję plenarną otworzy wykład prof. Toshihiko Tsutsui z Japonii, który będzie mówił o biotechnologiach u psów, w szczególności o mrożeniu nasienia. Jego wykład będzie tłumaczony na języki angielski i polski. Konferencję zamknie wykład na temat diagnostyki i leczenia brucelozy u psów, autorstwa prof. Marii Wanke z Argentyny.


Europejskie Towarzystwo Weterynaryjne Rozrodu Małych Zwierząt (European Veterinary Society for Small Animal Reproduction – EVSSAR) jest prestiżową organizacją z siedzibą zarejestrowaną w Belgii, skupiającą naukowców i praktyków związanych z rozrodem małych zwierząt. Celem organizacji jest promowanie, fundowanie i popularyzacja badań naukowych oraz podnoszenie poziomu wiedzy weterynaryjnej w zakresie rozrodu zwierząt towarzyszących.

EVSSAR jest organizatorem dorocznych kongresów rozrodu małych zwierząt (w 2007 r. w Estoril w Portugalii, w 2008 roku Wiedniu, w 2009 r. we Wrocławiu, w 2010 r. Louvain Le Neuve w Belgii i w 2011 r. w Mediolanie), warsztatów na kongresach ESDAR, kursów przygotowawczych przez egzaminami European College of Animal Reproduction oraz szkoleń ESAVS. Organizacja została założona przez naukowców o uznanym autorytecie w tej dziedzinie, m.in. prof. Patricka Concannona z Cornell University, prof. Johna Verstegena z University of Florida (wówczas Uniwersytet w Liege), prof. Gary’ego Englanda z University of Nottingham, prof. Catarinę Linde-Fosrberg z Uppsala University, prof. Wenche Farstad z Oslo University. Obecnie skupia około 200 osobistości świata nauki z całego świata.

Choć nazwa wskazuje na europejski charakter organizacji, to ponieważ jest to jedyna tego rodzaju instytucja, skupia również osoby spoza Europy, w tym z obu Ameryk (m.in. USA, Argentyny, Brazylii i Chile), Azji (Japonia) oraz Afryki (Republika Południowej Afryki). Jest to zatem organizacja o zasięgu światowym. W latach 2011–2014 jej prezesem był prof. Wojciech Niżański z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu – przewodniczący komitetu organizacyjnego kongresu EVSSAR 2014.

Nasi klienci