Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Ultrasonografia dopplerowska w Warszawie

logo100pxWarsztaty ultrasonograficzne zorganizowane przez firmę Med4Animals razem z Przychodnią Weterynaryjną VETCARDIA odbyły się 13 – 14 września w Warszawie. Podczas dwudniowego szkolenia kursanci mieli okazję zdobyć oraz pogłębić wiedzę z zakresu teorii i praktyki badania dopplerowskiego jamy brzusznej małych zwierząt.

Wykładowcami i trenerami podczas warsztatów byli znani specjaliści: dr n. wet. Wojciech Atamaniuk i dr n. wet Anna Kosiec-Tworus – niekwestionowane autorytety w zakresie diagnostyki USG, którzy po raz pierwszy wspólnie poprowadzili tego rodzaju szkolenie.

Dzień pierwszy stanowił pigułkę informacji teoretycznych, m.in. na temat możliwości wykorzystania techniki dopplerowskiej w diagnostyce takich stanów patologicznych jak: zespolenia wrotno-oboczne, ostre choroby nerek czy nowotwory. Ciekawostką i niewątpliwą nowością było omówienie podstaw ultrasonograficznego badania kontrastowego, będącego coraz popularniejszą metodą diagnostyki różnicowej zmian rozrostowych łagodnych i złośliwych w takich narządach jak: wątroba, nerki, śledziona i innych.

Drugiego dnia kursanci uczestniczyli w zajęciach praktycznych w 3-osobowych grupach. Łącznie zbadano 24 pacjentów, z których kilku okazało się nie lada wyzwaniem diagnostycznym. Na szczęście wiedza i doświadczenie prowadzących pozwoliły na rozwianie wszelkich wątpliwości pojawiających się podczas procesu diagnostycznego.

– Wychodzimy z założenia, że równie ważne jak posiadanie nowoczesnego aparatu USG jest odpowiednie szkolenie kadry weterynaryjnej oraz zapoznanie jej z możliwościami i technologiami ultrasonografów – mówi lek. wet. Maciej Gad, dyrektor sprzedaży Med4Animals. – Chcemy dać jasny przekaz – największą wartością, którą możemy zaoferować, jest wiedza – podkreśla.

Kalendarz najbliższych szkoleń organizowanych przez firmę dostępny jest na stronie www.med4animals.com.

Nasi klienci