Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Piknik dla psów i edukacyjny spacer

03_piknik IKONA WPISUW niedzielę 21 września w Szczodrem koło Wrocławia odbył się pierwszy „Piknik na Czterech Łapach”. Uczestnicy mogli podziwiać pokazy frisbee i agility oraz zdobyć nagrody w edukacyjnym spacerze ze swoimi podopiecznymi. A wszystko w imię słusznej ze wszech miar idei adopcji psów.

Piknik odbywający się w Parku Pałacowym w Szczodrem zorganizowany został przez Stowarzyszenie na Czterech Łapach. W sumie wzięło w nim udział około tysiąca osób – miłośników i właścicieli psów, a także „zwykłych” widzów, którzy mogli dowiedzieć się sporo na temat hodowli psów, ich pielęgnacji, żywienia i dbania o zdrowie. Wszystko dzięki lekarzom weterynarii, pracownikom fundacji i schronisk, a także licznych firm uczestniczących w wydarzeniu.

W trakcie imprezy każdy z uczestników mógł przespacerować się ze swoimi podopiecznymi po specjalnie przygotowanej trasie, na której w kilku wyznaczonych miejscach, odpowiadając na pytania, zdobywał punkty – Kanady. Następnie każdy mógł wymieniać zdobyte Kanady na przeróżne upominki w sklepiku znajdującym się na końcu trasy. W zabawie wystartowało aż 300 drużyn. Zdobywcy największej liczby punktów otrzymali nagrody rzeczowe – aparat fotograficzny za pierwsze miejsce, zestaw zabawek i przysmaków dla psa za drugie miejsce oraz legowisko dla psa za miejsce trzecie.

Przez cały czas trwania pikniku odbywały się szkolenia dla najmłodszych z zakresu profilaktyki pogryzień, prowadzone przez Fundację Ewy Naworol. W sumie ponad 100 dzieci wzbogaciło swoją wiedzę na temat właściwego postępowania wobec psów.

W międzyczasie uczestnicy mogli podziwiać zawody frisbee oraz agility, a w przerwach między pokazami próbować nakłonić swoich własnych pupili do zabawy na torze przeszkód.
Imprezę poprowadziła Katarzyna Pisarska, znana z licznych akcji propagujących świadomą adopcję psów przebywających w schroniskach, a także autorka serialu dokumentalnego „Psie adopcje i nie tylko”, emitowanego przez stację TTV.

Na koniec odbyła się wystawa Wystawa Psów Nierasowych, w której publiczność oklaskami wybierała Miss i Mistera Acana Polska. Warto podkreślić, że zwycięzcy – Bohun i Kira – kiedyś były psami schroniskowymi.

 

Nasi klienci