Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Gastroenterologia i dietetyka psów i kotów – wspólny kierunek rozwoju nauk medycznych

„Gastrologia i Dietetyka Psów i Kotów” – konferencja pod takim tytułem odbyła się w dniach 24-25 września w Warszawie. Została zorganizowana przez Katedrę Żywienia i Biotechnologii Zwierząt Wydziału Nauk o Zwierzętach SGGW. 

Jak podkreślają organizatorzy, ostatnie lata przyniosły coraz większy postęp gastroenterologii i dietetyce psów i kotów. Dlatego potrzebne są takie spotkania, jak ta Konferencja, organizowane z myślą o umożliwieniu dzielenia się doświadczeniem. Uczestnicy wydarzenia mieli możliwość skorzystania z wiedzy i doświadczenia specjalistów najwyższej próby z obszarów dietetyki oraz gastroenterologii psów i kotów, dzięki zaangażowaniu i wsparciu firmy Royal Canin Polska.

Podczas trwającej dwa dni konferencji wykłady wygłosili wybitni europejscy specjaliści z zakresu chorób wewnętrznych i żywienia: dr Alex German (Wielka Brytania), dr Nadine Passlack (Niemcy), dr Christiane Stengel (Niemcy), prof. Jurgen Zentek (Niemcy) oraz dr Magdalena Kalwas-Śliwińska (Polska). Spotkania dotyczyły m.in. rozpoznawania chorób przewodu pokarmowego, żywienia pacjentów w stanie krytycznym, leczenia chorób wątroby, a przede wszystkim wyzwań, jakie stają przed lekarzami weterynarii w kontekście rozpoznawania i leczenia chorób przewodu pokarmowego.

 

Zdjęcia:

Redakcja

Nasi klienci