Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Laseropunktura dla koni

IMG_008223 sierpnia w Western City w Ściegnach k. Karpacza, podczas V edycji największej polskiej edukacyjnej imprezy jeździeckiej „Myśląc o Koniu” zaprezentowano możliwości zastosowania laseropunktury w rehabilitacji i leczeniu.

Impreza skierowana do miłośników nowej metody pracy z końmi, zwanej „natural horsemanship” (partnerstwo z koniem lub jeździectwo naturalne), również w tym roku przyciągnęła rzesze zainteresowanych. Wykładowi prowadzonemu przez dr n. wet. I. Poświatowską-Kaszczyszyn towarzyszył pokaz biostymulacji laserem niskoenergetycznym. Laseropunkturę weterynaryjną, dodatkowo opartą na kontroli pulsu (metoda PCLAC), zaprezentował w Polsce w ubiegłym roku podczas konferencji „Laseropunktura i laseroterapia w weterynarii” zorganizowanej na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej UP we Wrocławiu dr n. wet. Uwe Petermann (Niemcy), praktyk i wykładowca DAA, obecnie przewodniczący IVAS (International Veterinary Acupuncture Society). PCLAC stworzona została przez dr. Petermanna w oparciu o klasyczną akupunkturę, aurikopunkturę Nogiera, akupunkturę Bahra i Reiningera oraz terapię LLLT (low level laser therapy). Wykorzystywana jest zarówno w przypadku małych zwierząt, jak i koni, m.in.: w leczeniu bólu kręgosłupa, zapalenia ścięgien, choroby zwyrodnieniowej stawów, w urazach, ochwacie, porażeniach, chorobach układu oddechowego, a także w rehabilitacji.

Nasi klienci