Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Ogólnopolski Przegląd Zdrowia Psów i Kotów

Rusza III edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Zdrowia Psów i Kotów! Zapisz swojego zwierzaka już od 8 kwietnia na bezpłatny przegląd zdrowia w jednej ze 100 placówek weterynaryjnych w całej Polsce! Jak wziąć udział w akcji i odebrać bezpłatną wizytę (nie tylko!) oraz dlaczego profilaktyka zwierząt domowych jest ważna, dowiesz się czytając ten artykuł. Zapraszamy!

III Ogólnopolski Przegląd Zdrowia Psów i Kotów to akcja, która ma za zadanie zwiększyć świadomość opiekunów zwierzaków i pomóc im lepiej zadbać o potrzeby zdrowotne swoich pupili. W końcu zwierzak nie powie, że coś mu dolega, dlatego tak ważne są regularne wizyty profilaktyczne u lekarza weterynarii.
Inicjatorem akcji jest startup Pethelp, który na co dzień zapewnia pakiety weterynaryjne oraz ubezpieczenie dla psów i kotów w całej Polsce.
W tym roku akcji ma wyjątkowe wsparcie. Patronat honorowy nad akcją objęło Polskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt (PSLWMZ).

To już kolejna edycja, a wszystkie poprzednie cieszyły się dużą popularnością i zostały bardzo dobrze ocienione przez samych uczestników oraz lekarzy weterynarii. Co ciekawe, okazało się, że u blisko 20% dotychczas przebadanych zwierząt udało się wychwycić niepokojące symptomy potencjalnych chorób.

„Profilaktyka stanowi bardzo istotny element utrzymywania zwierząt w dobrej kondycji i zdrowiu. Każdy opiekun powinien regularnie konsultować swojego zwierzaka z lekarzem weterynarii. Od lat staram się upowszechniać misję profilaktyki weterynaryjnej. W poprzednim roku miałam okazję dołączyć do Ogólnopolskiego Przeglądu Zdrowia Psów i Kotów. Przeprowadzone przeglądy profilaktyczne pozwoliły na wykrycie kilku poważnych chorób m.in. kardiomiopatii u kota, białaczki u psa. To pokazuje jak niezwykle ważne są regularne wizyty kontrolne.”

Lekarz weterynarii Kinga Duda, Przychodnia Weterynaryjna MEDICO-vet.

W tym roku, akcja będzie po raz pierwszy tematyczna. Akcję będzie wspierał Dr n. med. lek. wet. Dawid Jańczak, czyli znany i szanowany autorytet w dziedzinie parazytologii (nauka zajmująca się badaniem pasożytów).

W ramach inicjatywy pierwsze 1000 osób, które w dniach od 8 kwietnia do końca miesiąca, zarejestruje się na stronie https://pethelp.pl/zdrowypupil/, otrzyma:

 • Bezpłatny przegląd zdrowia w wybranej przez siebie placówce weterynaryjnej (do wyboru 100 placówek w 60 miastach).
 • Badanie kału w kierunku pasożytów przez laboratorium Animallab.
 • Roczny plan profilaktyczny, przygotowany przez lekarza weterynarii.
 • Gadżety, materiały edukacyjne, próbki produktów od sponsorów akcji.

Zdecydowaliśmy się objąć patronatem honorowym akcję, której cel jest zgodny ze staraniami Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt zmierzającymi do upowszechnienia profilaktyki weterynaryjnej poprzez m.in. edukację opiekunów zwierząt. Nasze Stowarzyszenie wspiera tę akcję i ufa, że przyczyni się ona do polepszenia dobrostanu zwierząt domowych w Polsce”.

Prezes PSLWMZ

Prof. Wojciech Niżański

III Ogólnopolski Przegląd Zdrowia zdecydowały się wesprzeć firmy z branży zoologicznej oraz weterynaryjnej, czyli:

 • BRIT – Marka wysokiej jakości karm, diet weterynaryjnych i przysmaków dla psów oraz kotów,
 • Game Dog – Marka profesjonalnych suplementów diety dla psów,
 • Vebiot – Wysokiej jakości preparaty weterynaryjne, przeznaczone dla zwierząt domowych,
 • Vet-Agro – Polski producent leków weterynaryjnych oraz produktów pielęgnacyjnych dla zwierząt,
 • Pupil Foods – Polski producent weterynaryjnej karmy i suplementów VET Response,
 • Equilíbrio – Marka super premium żywności dla zwierząt domowych
 • Grupa LuxVet – Integrator rynku weterynaryjnego w Europie Środkowo-Wschodniej w elastycznym, partnerskim modelu biznesowym,
 • Animal Lab – Specjalistyczne laboratorium weterynaryjne.

Patronat medialny nad akcją objął Onet i branżowe portale Weterynaria News oraz Kobiety Weterynarii.

Zrób pierwszy krok do zbudowania nowych nawyków, bądź pozytywnym przykładem dla innych, zapisz się na bezpłatny przegląd zdrowia swojego pupila, on na pewno Ci się odwdzięczy długim życiem w zdrowiu i dobrej kondycji – tego życzymy wszystkim Opiekunom psów i kotów. Zapraszamy do akcji – zapisy startują od 8 kwietnia na stronie https://pethelp.pl/zdrowypupil/, warto zanotować sobie tę datę i ustawić przypomnienie już teraz” – dodaje i zachęca na koniec Sławek Wiatr – Prezes Pethelp.

Nasi klienci