Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Powstała pierwsza w Polsce szkoła osteopatii zwierzęcej MEDYCYNA OSTEOPATYCZNA DLA ZWIERZĄT

Osteopatia to naturalna metoda diagnozowania, leczenia i profilaktyki, oparta na technikach manualnych i holistycznym podejściu do zdrowia. Dotychczas znana przede wszystkim z zastosowania u ludzi, właśnie wkracza do świata zwierząt. We Wrocławiu powstała pierwsza w Polsce, niepubliczna Szkoła Osteopatii Zwierzęcej – ISOA. Rekrutacja wystartuje od 3 października. Pierwsze zajęcia ruszą w styczniu 2018 r.

 

International School of Osteopathy for Animals (ISOA) kształcić będzie osteopatów zwierzęcych. Uczestnicy 3-letniego programu zdobędą specjalistyczną wiedzę, unikatowe w Polsce kompetencje, a przy tym szansę na ekscytującą pracę ze zwierzętami. ISOA przygotuje słuchaczy do prowadzenia własnej praktyki oraz współpracy m.in. z gabinetami weterynarii, centrami rehabilitacji zwierząt, licencjonowanymi hodowlami, ośrodkami jeździeckimi czy ogrodami zoologicznymi.

 

Szkoła jest przeznaczona zarówno dla osób, które posiadają wykształcenie w takich dziedzinach, jak np. fizjoterapia, osteopatia, weterynaria, zootechnika czy nauki pokrewne, jak również tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę związaną z troską o zdrowie zwierząt. Naukę w ISOA może rozpocząć każdy, kto zdał maturę.

 

ISOA ma siedzibę we Wrocławiu. Powstała z inicjatywy Marcina Szkolnickiego – osteopaty i fizjoterapeuty z ponad 16-letnim doświadczeniem. – Blisko 10 lat temu miałem niezwykłą przyjemność współtworzyć szkołę, która wykształciła do dziś setki osteopatów zajmujących się terapią ludzi. Jestem niezwykle podekscytowany tym, że wraz z IFOA, naszym włoskim partnerem, mogę otworzyć nowy rozdział w polskiej osteopatii i zapoczątkować pierwszy w kraju, tak kompleksowy program nauczania w dziedzinie osteopatii zwierzęcej – mówi Marcin Szkolnicki, osteopata, założyciel ISOA.

 

Program ISOA powstał w oparciu o standardy nauczania wypracowane w jednej z najbardziej rozpoznawalnych szkół osteopatii zwierzęcej w Europie – EDUCAM IFOA (Włochy). Obejmie do 360 godzin zajęć teoretycznych i 400 godzin praktyki, w zależności od wykształcenia kandydata. Zajęcia zaplanowano raz w miesiącu, w trybie weekendowym. Po pozytywnym zaliczeniu egzaminu końcowego uczestnicy otrzymają dyplom osteopaty zwierzęcego i możliwość przystąpienia do międzynarodowego egzaminu na uniwersytecie Jean Monnet A.I.S.B.L. w Brukseli.

Misją ISOA jest dążenie do profesjonalizacji zawodu osteopaty zwierzęcego, w tym zapewnienie, że osoby pracujące ze zwierzętami będą miały umiejętności niezbędne do prowadzenia terapii w sposób kompetentny i przede wszystkim bezpieczny.

 

Osteopatia jest nieinwazyjną metodą diagnozowania, leczenia i profilaktyki o blisko 150-letniej tradycji. Koncentruje się na organizmie jako całości. Wykorzystując techniki manualne, wspiera naturalne procesy jego samoregulacji. Rozwój osteopatii wspiera Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). W Stanach Zjednoczonych rozwinęła się już tak dalece, że lekarz medycyny osteopatycznej (DO) posiada takie same uprawnienia do leczenia, jak lekarz medycyny (MD).

 

Osteopatia zwierzęca łączy osiągnięcia medycyny osteopatycznej z wiedzą o anatomii i fizjologii zwierząt. Jako dziedzina nauki i praktyki, intensywnie się rozwija, oferując miłośnikom zwierząt obiecującą karierę i pełną pasji pracę.

 

Szczegółowe informacje o programie ISOA:

 

Organizatorzy programu:

·  podmiot prowadzący: ISOA, Polska

·  partner merytoryczny: EDUCAM IFOA, Włochy

 

Warunki przyjęcia do szkoły:

·  egzamin maturalny, kolejność zgłoszeń

 

Okres nauki: 3 lata

Początek 1. roku: styczeń 2018

 

Miejsce:

·  zajęcia teoretyczne: Wrocław, ul. Ruska 51

·  zajęcia praktyczne: Wrocław i okolice

 

Wsparcie nauczania:

·  wykładowcy zagraniczni: tłumaczenie konsekutywne

·  zajęcia praktyczne: instruktor, 2 asystentów

Zakres zastosowania wiedzy:

·  małe zwierzęta (w tym: psy, koty)

·  duże zwierzęta (w tym: konie)

·  zwierzęta egzotyczne

 

Przebieg nauki:

·  1. rok – podstawy osteopatii, mniejsze zwierzęta

·  2. rok – terapia zwierząt dużych, w tym koni

·  3. rok – osteopatia zwierzęca: pogłębienie wiedzy

 

Organizacja nauczania:

·  8-12 zjazdów / rok, w zależności od wykształcenia kandydata

·  zjazdy 1 raz / miesiąc, 3 dni (piątek-niedziela)

 

Warunki zaliczenia:

·  udział w minimum 70% zajęć na roku, testy sprawdzające

·  egzamin praktyczny na koniec każdego roku

·  egzamin dyplomowy na zakończenie nauki

 

Więcej informacji o Szkole Osteopatii Zwierzęcej ISOA na:

www.isoa.pl oraz facebook.com/isoapoland/

 

Kontakt dla mediów:

Katarzyna Kielar

Email: isoa@hellopr.pl

Tel. +48 608 616 990

Nasi klienci