Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Praktyka czyni mistrza

StraszynOstatnie lata to czas dynamicznej implementacji nowoczesnych technik diagnostycznych na grunt medycyny weterynaryjnej. Wysoko zaawansowane urządzenia diagnostyczne oraz wyodrębniające się wąskie specjalizacje motywują coraz większą liczbę lekarzy weterynarii do nieustannego podnoszenia kwalifikacji. Równocześnie rosnąca świadomość społeczna oraz coraz wyższa zasobność portfela klientów klinik weterynaryjnych przekładają się na wzrost jakości usług oraz wymagań wobec branży weterynaryjnej. Naprzeciw temu zapotrzebowaniu wychodzi wiele podmiotów świadczących usługi szkoleniowe, mające na celu podniesienie kwalifikacji lekarzy weterynarii.

KONFERENCJE I WARSZTATY

W ciągle kształtującej się branży szkoleniowej można wyodrębnić dwa podstawowe nurty działalności: konferencyjną i warsztatową. Pierwszy daje możliwość teoretycznego zgłębiania różnorodnych zagadnień towarzyszących nieustannemu rozwojowi medycyny, drugi zaś rozwija umiejętności praktyczne.

Formę szkoleń warsztatowych można zaś podzielić ze względu na organizatora na wydarzenia organizowane przez firmy dystrybuujące sprzęt medyczny oraz te, które inspirowane są chęcią dzielenia się wiedzą przez coraz szerszą grupę wysokiej klasy specjalistów.

Warsztaty organizowane przez firmy sprzętowe, poza promocją konkretnych rozwiązań technologicznych, niosą ze sobą możliwość podnoszenia i rozwijania umiejętności w oparciu o konkretny typ urządzeń diagnostycznych. Często jest to sprzęt, który niekoniecznie można znaleźć w przeciętnej praktyce lekarskiej. Warsztaty te adresowane są do przyszłych bądź obecnych użytkowników tych właśnie urządzeń.

Drugim modelem szkoleniowym są zajęcia organizowane przez wyróżniających się specjalistów z dorobkiem klinicznym, kładących nacisk na przekazywanie umiejętności praktycznych w oparciu o swoje wieloletnie doświadczenie. Należy w tym miejscu nadmienić, że obie formy wzajemnie się wspierają.

NOWY GRACZ

Jedną z niewielu firm, niezależną od branży sprzętowej, która organizuje praktyczne warsztaty dla lekarzy weterynarii jest MasterVet Akademia Diagnostyki Weterynaryjnej. Firma stawia na małe grupy szkoleniowe, trening praktyczny i podział na specjalizacje. Szkolenia odbywają się przede wszystkim w weekendy, w czterech lokalizacjach w Polsce.

Tym, co wyróżnia warsztaty MasterVet, jest ich nietypowa formuła. W cenie warsztatów uczestnicy otrzymują dwa noclegi w pokoju 1-osobowym oraz wspólną kolację po pierwszym dniu szkolenia. Oprócz tego każdy dostaje komplet materiałów dydaktycznych, a na zakończenie certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności.

Zajęcia prowadzą znani polscy specjaliści. Jednym z nich jest dr Magdalena Garncarz – wykładowca i pracownik naukowy warszawskiej SGGW. Doktor Garncarz objęła swym kierownictwem naukowym dwustopniowy cykl szkoleń z zakresu echokardiografii. Do tej pory odbyły się trzy szkolenia z serii warsztatów I stopnia.

Składają się na nie zajęcia praktyczne, poprzedzone wykładami poruszającymi poszczególne zagadnienia. Za każdym razem odbywają się w grupach 3-4-osobowych na trzech stanowiskach, przy wykorzystaniu aparatów ultrasonograficznych. Uczestniczy w nich każdy, niezależnie od tego, czy miał wcześniej doświadczenie z głowicą i aparatem ultrasonograficznym, czy nie. Istotą zajęć jest wprowadzenie w zagadnienia echokardiografii.

Ostatnie tegoroczne warsztaty odbędą się 14 – 15 grudnia w Hotelu Spa Faltom w Rumii koło Gdyni. Będą to zajęcia I stopnia z zakresu neurologii weterynaryjnej u psów i kotów, poprowadzi je
dr n. wet Marcin Wrzosek – wykładowca UP we Wrocławiu, dyplomowany specjalista Europejskiego College’u Neurologii Weterynaryjnej (DECVN).

W przyszłości MasterVet planuje organizację kolejnych szkoleń, rozszerzając jednocześnie ofertę o inne specjalizacje.Więcej szczegółów dotyczących szkoleń można znaleźć na stronie internetowej organizatora – www.mastervet.pl. (AP)

Nasi klienci