Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

„Podstawowe zabiegi chirurgiczne na powiekach oraz drobne zabiegi okulistyczne – chirurgia oka – stopień I” pod kierownictwem naukowym: lek wet. Jacka Garncarza ESE ECVO

  • Data szkolenia: 18-05-2019
  • Organizator szkolenia: MasterVet
  • Miejsce szkolenia: Łódź

Szkolenie skierowane jest do:

Wszystkich lekarzy weterynarii zainteresowanych dalszym zgłębianiem tematu okulistyki małych zwierząt, w szczególności chcących specjalizować się i doskonalić w chirurgii okulistycznej. To podstawy, od których warto zacząć przygodę z chirurgią, skoncentrowane na wybranych technikach operacyjnych stosowanych w przypadku operacyjnego leczenia oczu małych zwierząt i  drobnych zabiegach okulistycznych. Podczas 8 godzinnych warsztów z pewnością będzie można rozwiać wszelkie wątpliwości  merytoryczne, ale przede wszystkim praktyczne.

 

Cel szkolenia:

Poznanie i praktyczna nauka podstawowych technik chirurgicznych powiek stosowanych w okulistyce weterynaryjnej, których zastosowanie uzależnione jest od rodzaju schorzenia oraz drobnych zabiegów okulistycznych, które po szkoleniu z pewnością będzie można łatwo wykonywać. Dodatkowy atut to otrzymanie praktycznych wskazówek oraz wytycznych dzięki bezpośredniemu kontaktowi z prowadzącymi szkolenie. Szkolenie to niepowtarzalna okazja, aby skorzystać z fachowej wiedzy praktycznej i bogatego doświadczenia naszych trenerów.

 

Co powinieneś wiedzieć po naszym szkoleniu:

Poznasz i nauczysz się wybranych technik chirurgii powiek dolnych i górnych oraz drobnych zabiegów okulistycznych wykorzystywanych w okulistyce weterynaryjnej (kaniulacja, ablacja ciała rzęskowego, iniekcje podspjówkowe oraz do komór oka). Dzięki praktycznym umiejętnościom zdobytym podczas szkolenia z pewnością poszerzysz ofertę swojego gabinetu i zdobędziesz cenne umiejętności. Szkolenie jest tak skonstruowane aby zakres tematyki został przećwiczony i utrwalony, co pozwala na „wyniesienie” ze szkolenia konkretnych umiejętności.

 

Jak wygląda nasze szkolenie:

  • grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 12 osób
  • szkolenie ma wyłącznie charakter zajęć praktycznych –  każdy uczestnik na materiale biologicznym/naturalnym tj. na głowach świńskich oraz wypreparowanych gałkach ocznych, przy pomocy zestawów chirurgicznch, samodzielnie pod okiem prowadzących, ćwiczy techniki chirurgiczne dotyczące powiek praz pozostałe zabiegi okulistyczne.
  • stanowiska do badań (12 samodzielnych stanowisk) wyposażone są w wysokiej jakości zestawy narzędzi chirurgicznych, nici oraz jednorazowy fartuch, rękawiczki.

 

TERMIN:

18.05.2019r. – Łódź – REKRUTACJA OTWARTA

 

Program:

 

Piątek

Przyjazd i zakwaterowanie.

Kolacja

 

Sobota

Śniadanie

Blok warsztatów:

 

1. Iniekcje podspojówkowe oraz do komór oka.

2. Ablacja ciała rzęskowego.

3. Kaniulacja punktów łzowych.

4. Chirurgia  ran i nowotworów powiek:

a) kantotomia

b) węzeł 8

c) H plastyka

 

Przerwa obiadowa

 

Blok warsztatów:

 

1. Operacja entropium:

– technika wg. Hotz-Celsusa

– technika wg. Stadesa

2. Operacja ektropium:

– V plastyka

– wg. Mungera-Cartera

 

Zakończenie szkolenia – rozdanie zaświadczeń.

 

Oferta cenowa:

1. Rejestracja z zakwaterowaniem – koszt szkolenia 2.600zł brutto/os.

  • zakwaterowanie w pok. 1-os. jeden nocleg z piątku na sobotę, pełne wyżywienie, przerwy kawowe, całe szkolenie – teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.

 

2. Rejestracja „zaproś kolegę” dotycząca przyjazdu 2 osób z jednego Ośrodka lub znajomych – koszt szkolenia 4.800zł brutto/2os.

  • zakwaterowanie w pok. 2-os. (1-os. w przypadku różnych płci) jeden nocleg z piątku na sobotę, pełne wyżywienie, przerwy kawowe, całe szkolenie – teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.

 

3. Rejestracja bez zakwaterowania – koszt szkolenia 2.400zł brutto/os.

  • całe szkolenie – teoria i praktyka, obiad, przerwy kawowe, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.

 

4. Pobyt osoby towarzyszącej – koszt 200zł brutto/os.

  • zakwaterowanie w pok. 2-os. (z uczestnikiem szkolenia) jeden nocleg z piątku na sobotę, pełne wyżywienie, dostęp do przerw kawowych.

 

RABAT 10%  liczony od kwoty (wybranej opcji) za szkolenie – dla uczestników naszych szkoleń.

 

W przypadku specjalnych życzeń np. dieta wegetariańska, uprzejmie prosimy o zaznaczenie odpowiedniego pola w formularzu zgłoszeniowym. 

 

Koszt szkolenia można podzielić na raty– po dokonaniu rejestracji wymagana jest wpłata zaliczki (informacja w potwierdzeniu), która zagwarantuje rezerwację miejsca na szkoleniu, pozostałą część kwoty można wpłacać do terminu szkolenia według własnych  możliwości!

 

Trenerzy:

Lek. wet. Jacek Garncarz jest właścicielem pierwszej w Polsce prywatnej Okulistycznej Przychodni Weterynaryjnej, która powstała w 1998r. Dyplom lekarza weterynarii otrzymał w 1991 na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, gdzie zaraz po studiach pracował do 1998r, jako asystent w Katedrze Chirurgii Małych Zwierząt. Od wielu lat członek ESVO (European Society of Veterinary Ophthalmology) i ISVO (International Society of Veterinary Ophthalmology). W 2014r uzyskał tytuł ESE ECVO (Eye Scheme Examiner European College of Veterinary Ophthalmologists) i został wpisany na listę panelistów Europejskiego Colleg`u Okulistów Weterynaryjnych.

Autor licznych publikacji z zakresu okulistyki weterynaryjnej, szkoleń, wykładów oraz warsztatów dla lekarzy weterynarii w dziedzinie okulistyki weterynaryjnej. W zespole MasterVet od jesieni 2014r.

 

Lek. wet. Paweł Stefanowicz – Właściciel i kierownik  Przychodni Weterynaryjnej RETINA. Członek Europejskiego Stowarzyszenia Okulistów Weterynaryjnych (ESVO).

Od 2006r. zajmuje się wyłącznie okulistyką weterynaryjną. W 2008r. ukończył specjalistyczne szkolenie z zakresu okulistyki na Uniwersytecie Luksemburskim w Ramach kursu ESAVS. Jest wiceprzewodniczącym sekcji okulistycznej PSLWMZ. Regularnie uczestniczy w kongresach okulistycznych ESVO (Europejskiego Stowarzyszenia Okulistów Weterynaryjnych) i ECVO (Europejskiego Koledżu Okulistów Weterynaryjnych) oraz licznych szkoleniach i warsztatach z zakresu oftalmologii weterynaryjnej w Polsce i za granicą. W 2014 r. odbył staż na oddziale okulistycznym renomowanej, referencyjnej kliniki specjalistycznej Animal Health Trust w Newmarket w Wielkiej Brytanii. Jest autorem wykładów i publikacji  naukowych o tematyce okulistycznej w prasie fachowej. W zespole MasterVet od 2017r. jako wspołprowadzący szkolenia z chirurgii oka.

Nasi klienci