- Zajęcia mają charakter praktyczny, odbywają się z wykorzystaniem materiałów biologicznych, które najlepiej odwzorowują rzeczywistość co pozwala przećwiczyć poszczególne techniki i procedury zabiegowe w bezpiecznych warunkach.
- Uczestnikom przysługują punkty edukacyjne
- Praca w trakcie warsztatu odbywa się w 2-osobowych zespołach co wprost przekłada się na podniesienie umiejętności uczestnika podczas warsztatów
Kurs weterynaryjny: Najpopularniejsze zabiegi w okulistyce I Kurs praktyczny na preparatach nieutrwalonych w warunkach bloku operacyjnego
- Data szkolenia: 09-02-2019
- Organizator szkolenia: Centrum Edukacji Medycznej
- Miejsce szkolenia: Warszawa
- Adres URL: http://www.cem-med.pl
Szkolenie ma dwa etapy: I – podstawowy i II – zaawansowany. Część praktyczna podstawowej części kursu będzie prowadzona na kadawerach psich głów – techniki chirurgiczne. Zajęcia praktyczne będą prowadzone w grupach 2- osobowych, z zastosowaniem zestawów chirurgicznych.
Program:
– Część wykładowa obejmie technikę badania okulistycznego z użyciem specjalistycznego sprzętu i będzie stanowić wprowadzenie do dalszych zajęć praktycznych.
– Zajęcia praktyczne:
1) usuwanie zmian guzowatych z brzegów powiek (cięcie, sposoby szycia)
2) Kantotomia
3) wypadnięcie gruczołu trzeciej powieki (ćwiczenie odprowadzenia metodą kieszeniową)
4) opracowanie prostych wrzodów rogówki
5) keratotomia kratkowa
6) kaniulacja punktów łzowych
7) wkłucie zagałkowe
8) chirurgiczna korekcja powiek (entropium, ektropium)
9) enukleacja
Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. W 2011 roku ukończyła dwuletni kurs podyplomowy z okulistyki weterynaryjnej organizowany przez European School for Advanced Veterinary Studies (ESAVS) na Uniwersytecie Luksemburskim. Odbyła staże okulistyczne w referencyjnych klinikach w Anglii min. w NKR Veterinary Specialist i The Animal Health Trust. W 2012 ukończyła szkolenie z elektroretinografii i jej zastosowania u zwierząt w Niemczech. Od 2010 roku jest członkiem ESVO (European Society of Veterinary Ophthalmology) oraz BrAVO ( The British Association of Veterinary Ophthalmologists) od 2016 roku. Autorka publikacji z zakresu okulistyki weterynaryjnej w krajowych czasopismach branżowych. W 2015 roku była wykładowcą XXIII Międzynarodowego Kongresu PSLWMZ. Jej główne zainteresowania zawodowe to chirurgia rogówki i elektroretinografia.
Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. W 2011 roku ukończył kurs okulistyki North American Veterinary Comunity Institute w Orlando na Florydzie (USA) a także odbył szkolenie z zakresu chirurgii zaćmy. W 2012 ukończył prestiżowy 10th Biannual William Magrane Basic Science Course in Veterinary and Comperative Ophthalmology na College of Veterinary Medicine North Carolina State University (USA). Należy do sekcji okulistycznej Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt.Jest członkiem ESVO od 2011 roku. Corocznie uczestniczy w konferencjach okulistycznych w kraju i zagranicą . Od kilku lat specjalizuje się w leczeniu chorób rogówki a w szczególności powikłanych przypadków owrzodzeń Jest właścicielem specjalistycznej okulistycznej lecznicy weterynaryjnej.