„Nauka pracy pod mikroskopem – cięcie i szycie rogówki – chirurgia oka st. IIIa” pod kierownictwem naukowym lek. wet. Jacka Garncarza

  • Data szkolenia: 12-04-2019
  • Organizator szkolenia: MasterVet

Szkolenie skierowane jest do:

Średniozaawansowanych w chirurgii okulistycznej lekarzy weterynarii. Zaliczenie tych warsztatów jest wymagane i wręcz niezbędne przed odbyciem szkolenia z zaawansowanej chirurgii rogówki (stopień IIIb).

 

Cel szkolenia:

Cięcie i szycie rogówki pod mikroskopem – nauka pracy pod mikroskopem. Szkolenie to niepowtarzalna okazja, aby skorzystać z fachowej wiedzy praktycznej i bogatego doświadczenia naszych trenerów.

Co powinieneś wiedzieć po naszym szkoleniu:

Nauczysz się pracy pod mikroskopem – cięcia i  szycia rogówki. Doboru mikroskopów, narzędzi do mikrochirurgii oraz doboru nici chirurgicznych. Szkolenie jest tak skonstruowane, aby zakres tematyki został przećwiczony i utrwalony, co pozwala na wyniesienie ze szkolenia konkretnych umiejętności.

 

Jak wygląda nasze szkolenie:

  • grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 12 osób
  • szkolenie ma wyłącznie charakter warsztatowy – każdy uczestnik na materiale biologicznym/naturalnym tj. na wypreparowanych gałkach ocznych, przy pomocy mikroskopów i zestawów narzędzi mikrochirurgicznych, samodzielnie pod okiem prowadzących, ćwiczy technikę cięcia i szycia rogówki.
  • stanowiska do badań wyposażone są w mikroskopy, które dostarcza firma Seliga Microscopes Sp. z o.o., wysokiej jakości zestawy narzędzi mikrochirurgicznych, które dostarcza firma Aesculap Chifa Sp. z o.o., zestaw nici oraz jednorazowy fartuch, rękawiczki.

 

TERMIN:

12.04.2019 r. – NoBo Hotel Łódź

 

Program:

„Nauka pracy pod mikroskopem  cięcie i szycie rogówki – chirurgia oka st. IIIa”

pod kierownictwem naukowym lek. wet. Jacka Garncarza ESE EVCO

 

PIĄTEK

 

Przyjazd i obiad

14.00 – 14.15 Rozpoczęcie szkolenia

14.15 – 20.00 Cięcie i szycie rogówki – praca z mikroskopem.

Kolacja

 

Trenerzy:

Lek. wet. Jacek Garncarz jest właścicielem pierwszej w Polsce prywatnej Okulistycznej Przychodni Weterynaryjnej, która powstała w 1998 r. Dyplom lekarza weterynarii otrzymał w 1991 r. na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, gdzie zaraz po studiach pracował do 1998 r., jako asystent w Katedrze Chirurgii Małych Zwierząt. Od wielu lat członek ESVO (European Society of Veterinary Ophthalmology) i ISVO (International Society of Veterinary Ophthalmology). W 2014 r. uzyskał tytuł ESE ECVO (Eye Scheme Examiner European College of Veterinary Ophthalmologists) i został wpisany na listę panelistów Europejskiego College’u Okulistów Weterynaryjnych.

Autor licznych publikacji z zakresu okulistyki weterynaryjnej, szkoleń, wykładów oraz warsztatów dla lekarzy weterynarii w dziedzinie okulistyki weterynaryjnej. W zespole MasterVet od jesieni 2014 r.

 

 

Nasi klienci