„Znieczulenie pacjenta kardiologicznego od A do Z” pod kierownictwem naukowym dr n. wet. Agnieszki Wrzesińskiej

 • Data szkolenia: 14-12-2019
 • Organizator szkolenia: MasterVet

Szkolenie skierowane jest do:

Wszystkich lekarzy weterynarii oraz studentów ostatniego roku medycyny weterynaryjnej, zainteresowanych anestezjologią lub tych, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę o przypadki trudne, nietypowe, dotyczące problemów związanych ze znieczuleniem zwierząt z chorobami układu sercowo-naczyniowego. Szkolenie dedykowane jest osobom stawiającym pierwsze kroki w anestezjologii, jak również posiadającym już wiedzę i umiejętności z tego obszaru medycyny, ale mających w związku z tym wiele wątpliwości (merytorycznych, jak i praktycznych) jak postępować ze zwierzęciem, które wymaga znieczulenia ale jest obarczone współistniejącymi zaburzeniami układu sercowo-naczyniowego.

 

Uczestnicy szkolenia:

– lekarze weterynarii

– studenci ostatniego roku medycyny weterynaryjnej
Cel szkolenia:

Praktyczna nauka na konkretnych przypadkach zwierząt z współistniejącą chorobą układu sercowo-naczyniowego. Nauka tworzenia schematów znieczuleń dopasowanych do konkretnych przypadków, oraz algorytmów postępowania w przypadku wystąpienia nieplanowanych zdarzeń podczas takich jak arytmie, ciężkie niedociśnienie, asystolia i inne.

 

Co powinieneś wiedzieć po naszym szkoleniu:

Jak prawidłowo, krok po kroku, postępować z pacjentem „kardiologicznym”. Kiedy zlecać i jak interpretować otrzymane przed znieczuleniem wyniki badań (EKG, RTG, krwi, echokardiograficzego), aby uzyskać z nich maksimum przydatnych do znieczulenia informacji. Podczas analizy przypadków znieczuleń poznasz schematy oraz metody postępowania w przypadku wystąpienia najczęstszych komplikacji. Zdobędziesz wiedzę z zakresu farmakologii anestetyków i leków powszechnie stosowanych w chorobach układu krążenia oraz ich interakcjach. Nauczysz się odpowiednio interpretować EKG w czasie rzeczywistym, rozpoznawać arytmie, które „mogą poczekać”, a przy których trzeba reagować natychmiast.

Wiedza i umiejętności zdobyte na szkoleniu pozwolą na samodzielne znieczulenie pacjenta „kardiologicznego” w sposób maksymalnie redukujący możliwość wystąpienia powikłań.
Jak wygląda nasze szkolenie:

 • grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 12 osób,
 • zajęcia teoretyczne – wykłady – cała grupa,
 • zajęcia praktyczne (seminaryjne) – studium przypadków, w czasie rzeczywistym na bieżąco decydowanie o dalszym postępowaniu anestetycznym, tworzenie schematów znieczuleń i ich modyfikowanie w zależności od efektu anestetycznego.

 

Częstotliwość organizacji:

– raz do roku

 

Dokument ukończenia:

– zaświadczenie z punktami edukacyjnymi

 

Program:

Piątek:

 

Przyjazd i zakwaterowanie.

 

Sobota:

 

09.00- 13.00 BLOK WYKŁADÓW

 

Podstawowa i zaawansowana diagnostyka pod kątem znieczulenia u zwierząt z zaburzeniami układu sercowo-naczyniowego.

Zasady znieczulenia:

 1. zwierząt z chorobami układu sercowo-naczyniowego w trakcie terapii długoterminowej,
 2. zwierząt z zaburzeniami układu sercowo-naczyniowego w stanie niestabilnym lub nieleczonych.

Anestetyki, analgetyki oraz leki ostrego reagowania zalecane u zwierząt z zaburzeniami układu sercowo-naczyniowego.

Anestetyki i analgetyki przeciwwskazane u zwierząt z zaburzeniami układu sercowo-naczyniowego.

 

13.00-14.00 Przerwa obiadowa

14.00-18.00 BLOK WYKŁADOWO – ĆWICZENIOWY

 

Monitorowanie i interpretacja parametrów funkcji życiowych podczas znieczulenia:

 1. kliniczna interpretacja w czasie rzeczywistym parametrów obserwowanych na  monitorze funkcji życiowych,
 2. diagnostyka i postępowanie przy zaburzeniach obserwowanych na kardiomonitorze w czasie rzeczywistym u pacjentów kardiologicznych,
 3. dobór odpowiedniego aparatu diagnostycznego (w tym konkretnych parametrów) do monitorowania w zależności od rodzaju znieczulenia (wziewnego lub iniekcyjnego).

Przykładowe protokoły znieczuleń dla zwierząt z rozpoznaną chorobą serca lub krążenia.

Schematy postępowania anestetycznego u zwierząt „niezdiagnozowanych kardiologicznie”, które muszą być poddane znieczuleniu na cito.

Przypadki kliniczne – interaktywna forma prezentacji przypadków klinicznych prowadzącej z komentarzem oraz dyskusją dotyczącą postępowania anestetycznego i terapii bólu.

18.00-18.15 Zakończenie szkolenia – rozdanie zaświadczeń.

 

Oferta cenowa:

1. Rejestracja z zakwaterowaniem – koszt szkolenia 1.600zł brutto/os.

 • zakwaterowanie w pok. 1-os. jeden nocleg od piątku do soboty, pełne wyżywienie (kolacje, śniadania, obiady), przerwy kawowe, całe szkolenie – teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.
2. Rejestracja „zaproś kolegę” dotycząca przyjazdu 2 osób z jednego Ośrodka lub znajomych  koszt szkolenia 2.900zł brutto/2os.
 • zakwaterowanie w pok. 2-os. jeden nocleg od piątku do soboty, pełne wyżywienie (kolacje, śniadania, obiady), przerwy kawowe, całe szkolenie – teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.
3. Rejestracja bez zakwaterowania  koszt szkolenia 1.300zł brutto/os.
 • całe szkolenie – teoria i praktyka, obiad, przerwy kawowe, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.
4. Pobyt osoby towarzyszącej  koszt 200zł brutto/os.
 • zakwaterowanie w pok. 2-os. (z uczestnikiem szkolenia) jeden nocleg od piątku do soboty pełne wyżywienie (kolacje, śniadania, obiady), dostęp do przerw kawowych.
RABAT 10% liczony od kwoty (wybranej opcji) za szkolenie  dla uczestników naszych szkoleń.
W przypadku specjalnych życzeń np. dieta wegetariańska, uprzejmie prosimy o zaznaczenie odpowiedniego pola w formularzu zgłoszeniowym. 
Koszt szkolenia można podzielić na raty – po dokonaniu rejestracji wymagana jest w przeciągu tygodnia, wpłata opłaty rejestracyjnej (informacja w potwierdzeniu), która zagwarantuje rezerwację miejsca na szkoleniu, pozostałą część kwoty można wpłacać w całości lub ratach na 14 dni przed terminem szkolenia.
Trenerzy:

Dr n. wet. Agnieszka Wrzesińska jest absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie z 2008 roku.

 

Anestezjologią zajmuje się od 2008 roku. Od 2009 roku należy do amerykańskiego stowarzyszenia anestezjologów weterynaryjnych AVA (Association of Veterinary Anaesthetists) oraz międzynarodowego stowarzyszenia terapii bólu IVAPM (International Veterinary Academy of Pain Management). W 2009 r ukończyła kursy profilowe „Basic Principles of Anesthesia” oraz „Advanced Concepts in Veterinary Anesthesia” a w 2010 „Advanced Concpets in Pain Management” pod kierunkiem DVM Mary Ellen Goldberg z Florydy.

 

Warsztaty szkoleniowe oraz wykłady z zakresu anestezjologii i intensywnej terapii anestezjologicznej dla lekarzy weterynarii prowadzi od 2010 roku. Szczególne zainteresowania znieczuleniem psów o morfotypie krótkoczaszkowym i zaburzeniami kardiologicznymi podczas znieczulenia u tych ras zaowocowały pracą doktorską, którą obroniła w 2016 r, uzyskując tytuł doktora nauk weterynaryjnych z dziedziny anestezjologii weterynaryjnej na SGGW. Autorka licznych publikacji naukowych i artykułów z zakresu anestezjologii oraz intensywnej terapii anestezjologicznej.

 

Od 2017 roku prowadzi wykłady w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie z zakresu anestezjologii oraz intensywnej terapii dla studentów polsko- i anglojęzycznych. Od 2008 roku wykonuje znieczulenia w przychodni weterynaryjnej na warszawskim Mokotowie  Do zespołu MasterVet dołączyła w 2019 r. jako prowadząca szkolenia z anestezjologii małych zwierząt.

 

Nasi klienci