Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Ubieranie zwierząt po zabiegach i operacjach

koszulkiWraz z rozwojem rynku weterynaryjnego i systematycznym podnoszeniem kwalifikacji przez personel weterynaryjny oraz dzięki ciężkiej pracy całego środowiska lekarzy i techników weterynarii, wkładanego w edukację właścicieli psów i kotów, zauważalny jest znaczny wzrost liczby zabiegów i operacji ratujących zdrowie oraz życie naszych pacjentów. 

Wzrasta świadomość, a z nią globalne spojrzenie na nadmierne rozmnażanie się i bezdomność zwierząt, co powoduje zwiększenie liczby przeprowadzanych operacji, w tym akcji sterylizacji i kastracji.

Usuwanie guzów nowotworowych, sterylizacje, operacje ropomacicza, zabiegi chirurgiczne na narządach wewnętrznych i narządach ruchu, takie jak leczenie operacyjne stawów czy usunięcie listwy mlecznej, pozostawiają po sobie pole pooperacyjne. Inaczej wygląda ono po operacji na jamie brzusznej, inaczej w ortopedii. Bardzo często rodzi się pytanie, czy należy stosować zabezpieczenia w postaci koszulek pooperacyjnych, kołnierzy zabezpieczających, czy pojawiających się na rynku gotowych opatrunków na kończyny?

Stosowanie tego typu zabezpieczeń w większości przypadków jest uzasadnione, a wręcz niezbędne. Dlaczego tak istotna jest ochrona pola pooperacyjnego?

WIĘKSZE BEZPIECZEŃSTWO, MNIEJSZE RYZYKO

Mimo że większość tych zabiegów to dziś wręcz rutynowa i najczęściej wykonywana w przychodniach procedura, to niezależnie od naszych usilnych starań z każdą z nich wiąże się ryzyko powikłań. Dlatego tak ważne jest zabezpieczenie pacjenta. Skutków zaniedbań właścicieli zwierząt oraz instynktownego zachowania naszych sprytnych i kreatywnych czworonogów nie sposób przewidzieć. Najczęstsze z nich to rozlizywanie rany lub jej zabrudzenie, które nie tylko wydłuża okres gojenia, ale może również spowodować zakażenie, pociągające za sobą poważne problemy dla zdrowia i życia pacjenta. Zdarza się też wyciągnięcie szwów, skutkujące rozejściem się rany pooperacyjnej, a w wielu przypadkach kończące się krwotokiem.

Dlatego też przez pierwsze 7-10 dni, czyli do momentu zdjęcia szwów, należy w odpowiedni sposób zabezpieczyć pacjenta i przekazać odpowiednie zalecenia jego właścicielowi. Stosując się do nich oraz korzystając z produktów zabezpieczających, zastosowanych przez personel weterynaryjny, minimalizujemy ryzyko dalszych powikłań, wynikających z interwencji zwierzaka w pole pozabiegowe.

Poza aspektem zdrowotnym, stosując takie opatrunki, jak kolorowe koszulki pooperacyjne, działamy na podświadomość naszych klientów, a w szczególności na psychikę ich dzieci. Bardzo przeżywają one sytuację związaną z pobytem ich najlepszego przyjaciela w lecznicy weterynaryjnej. Kiedy zwierzak wraca do domu, odziany w praktyczny, estetyczny opatrunek pooperacyjny, dajemy upust ich emocjom, zaś rodzice mają przeświadczenie, że zrobili wszystko, by jak najlepiej zadbać o zdrowie swojego pupila.

Również lekarze i technicy weterynarii dostrzegają praktyczny aspekt stosowania takich zabezpieczeń i dzięki gotowym opatrunkom na grzbiet, bark, łopatkę czy biodro i udo mają dużo mniej pracy przy zabezpieczaniu zoperowanych miejsc.

Reasumując, jeśli naszym nadrzędnym celem jest minimalizowanie powikłań pooperacyjnych oraz dbanie o zdrowie i jak najlepsze samopoczucie pacjenta, a także o spokój ducha jego właścicieli, korzystajmy z innowacyjnych rozwiązań, które kierują do nas producenci ubrań zabezpieczających. Szeroką gamę takich produktów zabezpieczających oferuje firma Grande Finale.

Nasi klienci