Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

USG z PerfectVet

W Lublinie 21 – 22 marca 2015 roku odbyły się warsztaty ultrasonograficzne organizowane przez firmę PerfectVet. Prowadzącymi kurs byli specjaliści z zakresu radiologii i ultrasonografii zwierząt, na co dzień pracownicy Pracowni Radiologii i Ultrasonografii Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UP w Lublinie: dr Piotr Dębiak i dr Anna Łojszczyk-Szczepaniak.

Tematyka szkolenia obejmowała podstawy badania ultrasonograficznego psów i kotów oraz porównanie możliwości badań USG i RTG. Warsztaty składały się z dwóch części. Podczas pierwszej, seminaryjnej, przedstawione zostały zasady działania sprzętu USG, interpretacja obrazów ultrasonograficznych oraz ogólne normy badania ultrasonograficznego jamy brzusznej u psów i kotów. Część praktyczna polegała na samodzielnym wykonywaniu badania ultrasonograficznego. Uczestnicy szkolenia mieli dostęp do czterech wysokiej klasy ultrasonografów, a na każdym etapie badania ich poczynania były kontrolowane i konsultowane przez ekspertów PerfectVet. Ogółem podczas praktycznego treningu przebadanych zostało ponad 70 pacjentów. Zapewnienie tak znacznej liczby zwierząt umożliwiło kursantom przeprowadzenie badania zarówno na zwierzętach zdrowych, jak i z konkretnymi chorobami. Po zakończeniu kursu wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty, zdobyli także 35 punktów edukacyjnych.

Partnerami organizowanego wydarzenia była firma Med4Animals, dystrybutor sprzętu USG, która zapewniła kursantom sprzęt do zajęć praktycznych, oraz firma Medikon Polska, od 15 lat specjalizująca się w tworzeniu, rozbudowie i modernizacji pracowni rentgenowskich.

AP

Fot.PerfectVet

Nasi klienci