Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Vetmedica i Vetforum 2019

Łódź po raz kolejny stała się weterynaryjnym centrum Polski. To tam 6 – 7 kwietnia 2019 r odbyła się piętnasta edycja Targów Medycyny Weterynaryjnej Vetmedica oraz dziewiąta edycja towarzyszącego im Kongresu Praktyki Weterynaryjnej Vetforum.

Podobnie jak w latach ubiegłych targi i kongres odbyły się w hali Expo-Łódź. Tradycyjnie, kongres rozpoczął się od powitania zebranych oraz wręczenia nagrody Złotego Chirona dla najlepszego propagatora medycyny weterynaryjnej. W tym roku Kapituła Nagrody, powołana przez Krajową Radę Izby Lekarsko-Weterynaryjnej, rozpatrywała zgłoszenia dwóch wybitnych specjalistów, zasłużonych dla medycyny weterynaryjnej w naszym kraju. Ostatecznie cenną statuetkę przyznano prof. dr hab. dr h.c. Stanisławowi Winiarczykowi z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Pod nieobecność laureata nagrodę odebrał z rąk Macieja Gogulskiego – wiceprezesa Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej Andrzej Więcek – wiceprezes Lubelskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej.

 

Wykłady odbywały się w ramach sześciu sesji poświęconych: chorobom małych zwierząt, chorobom koni, chorobom zwierząt egzotycznych, higienie i bezpieczeństwu żywności, chorobom wymion u bydła oraz dietetyce i suplementacji zwierząt towarzyszących. Nie zabrakło znanych i cenionych specjalistów z naszego kraju. Swoje wykłady wygłosili między innymi: prof. Rodolfo Oliveira Leal specjalizujący się w endokrynologii małych zwierząt, dr n. wet. Dragos Scarlet omawiający zagadnienia związane z rozrodem małych zwierząt, ubiegłoroczny laureat nagrody Złotego Chirona prof. dr hab. Wojciech Niżański, prof. Ruediger T. Korbel – wybitny autorytet w dziedzinie ptasiej medycyny, dr Eva Čermáková specjalizująca się w medycynie gadów czy chociażby prof. dr hab. Krzysztof S. Szkucik omawiający temat bezpieczeństwa i higieny żywności pochodzenia zwierzęcego. Wszystkie sesje cieszyły się ogromną popularnością wśród zgromadzonych.

 

 

W tym samym czasie, równocześnie do wykładów odbywały się piętnaste już Targi Medycyny Weterynaryjnej Vetmedica, które zgromadziły w tym roku ponad 70 wystawców z kraju i zagranicy. Spośród zaprezentowanych produktów firma Cabiomede Sp. z o.o. została wyróżniona za modele anatomiczne w technologii druku 3D. Nagrodzono również firmę Smart Nanotechnologies S.A za produkt Silveco Derm – aerozol ochronny do stosowania na skórę zwierząt.

 

Stoisko Weterynarianews.pl odwiedziło w tym roku mnóstwo lekarzy, techników oraz studentów weterynarii, którzy wzieli udział w losowaniu nagrody w postaci 3 egzemplarzy książki Medycyna weterynaryjna. Kompendium. Merl Kristin, Wilczek Christa ufundowanej przez Wydawnictwo PZWL. Książki zdobyli: Bartosz Radek,Zofia Zemło i Sandra Świerk.

W tym roku Targi i Kongres odwiedziło 1946 osób – lekarzy weterynarii, kadry naukowej wszystkich uczelni wyższych, studentów, specjalistów, techników, właścicieli przychodni i gabinetów weterynaryjnych, pracowników inspektoratów weterynaryjnych, urzędników państwowych oraz Gości zagranicznych z Republiki Czeskiej, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Portugalii, Słowacji, Austrii, Turcji, Ukrainy oraz Litwy. Kolejna edycja już za rok.

 

 

Opracowanie:

Małgorzata Kaczor

 

 

 

 

Nasi klienci