Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Warsztaty „Kulawizny kończyn przednich u koni – diagnoza i terapia”

IMG_8505W dniach 26 – 27 października 2013 r. w klinice weterynaryjnej XLVet w Tyńcu Małym koło Wrocławia odbyły się warsztaty praktyczne pt. „Kulawizny kończyn przednich u koni – diagnoza i terapia”.

Organizatorem szkolenia była firma V.D. WhiteMed Diagnostyka Weterynaryjna – dystrybutor ultrasonografów marki ESAOTE – we współpracy z Kliniką XLVet oraz Szpitalem dla Koni EquiVet w Gliwicach. Największym atutem szkolenia była osoba prowadzącego – dr. Pawła Golonki – uznanego specjalisty, nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach Europy i Bliskiego Wschodu, który konsultuje i leczy trudne przypadki.

Spotkanie miało formułę kompendium diagnostyczno-terapeutycznego z uwzględnieniem panelu dyskusyjnego i części praktycznej. Omawiane były konkretne przypadki kliniczne – od diagnozy, poprzez właściwe rozpoznanie, aż po wybór odpowiedniego leczenia. Prezentowano również typowe projekcje RTG, a każdy z uczestników miał możliwość przeprowadzenia samodzielnego badania ultrasonograficznego pacjentów.

W warsztatach wzięło udział 13 lekarzy z całego kraju. Uczestnicy zwracali uwagę na wysoki poziom merytoryczny i bardzo dobrą organizację spotkania. Wielu z nich zadeklarowało chęć uczestnictwa w kolejnych odsłonach cyklu.

Kolejne szkolenie pt. „Kulawizny kończyn tylnych – diagnoza i terapia” odbędzie się już wiosną 2014 r.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej www.vdwhitemed.pl w zakładce „Szkolenia”. (AP)

Nasi klienci