Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Weterynaria popularnym kierunkiem studiów

Fotolia_35786095_Subscription_Monthly_XL_© xy - Fotolia.com

Fot. Shutterstock

Rekordową liczbę chętnych zanotował Uniwersytet Przyrodniczy im. Augusta Cieszkowskiego w Poznaniu. Jak informuje rzecznik prasowy uczelni, Jerzy Lorych, na weterynarię zarejestrowało się 924 kandydatów, co dało średnią 15,4 osoby na jedno miejsce.

Dużo osób zgłosiło się także na weterynarię we Wrocławiu i w Lublinie. Małgorzata Wanke-Jakubowska, rzecznik prasowy UP we Wrocławiu, informuje, że o jedno miejsce na studiach weterynaryjnych na tej uczelni zabiegało średnio ponad 9 osób. Z kolei na stronie lubelskiego UP na Facebooku pojawiła się informacja, że na kierunku weterynaria na jedno miejsce przypadało średnio 9,2 kandydata. Co ciekawe – czwarte miejsce w rankingu najbardziej obleganych kierunków na tej uczelni zajęła behawiorystyka zwierząt (o jeden indeks walczyło tam ok. 5 osób).

Na brak kandydatów nie mogą także narzekać w warszawskiej SGGW. Liczba zainteresowanych w porównaniu do zeszłego roku wzrosła. – Mamy 1004 kandydatów, czyli 7,4 osoby na miejsce. W ubiegłym roku było 6,7 os. na miejsce – poinformował rzecznik uczelni, dr inż. Krzysztof Szwejk.

Koniec rekrutacji na polskich uczelniach nastąpi we wrześniu. Do tego czasu kandydaci, którzy poskładali dokumenty na kilku uczelniach i podostawali się na część lub wszystkie z nich, muszą podjąć decyzję, gdzie i w jakim kierunku będą kształcić swoje umiejętności i nabywać wiedzę.

KA

Nasi klienci