Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

ZDROWE, SZCZĘŚLIWE I MILE WIDZIANE ZWIERZĘTA – NIE TYLKO W ŚWIĘTA

W historii świata związek między ludźmi a zwierzętami stał się jedną z najbardziej wyjątkowych i trwałych więzi. Dzielimy swoje życie i przestrzeń ze zwierzętami domowymi praktycznie od początku cywilizacji. Ta szczególna relacja niesie ze sobą wiele korzyści dla obu stron. Dlatego firma Mars odpowiedzialnie realizuje swoją misję tworzenia lepszego świata dla zwierząt, w którym zwierzęta są zdrowe szczęśliwe i mile widziane. Otwarcie kolejnego przyjaznego zwierzętom biura oraz jeszcze więcej spotkań dogoterapeutycznych w polskich szpitalach to owoce upływającego właśnie 2018 roku pod znakiem misji Mars Petcare w Polsce.

Zwierzęta domowe są nie tylko naszymi przyjaciółmi i towarzyszami zabaw, ale także partnerami w pracy i opiekunami. Na co dzień sprawiają, że się uśmiechamy, a badania naukowe potwierdzają, że obecność zwierząt niesie za sobą znaczące korzyści fizyczne i psychospołeczne. Mając na względzie dobro, jakie człowiek dostaje od czworonożnych przyjaciół, segment Petcare firmy Mars przyjął jako swoją misję Tworzenie lepszego świata dla zwierząt. Wszystko po to, aby w przyszłości na świecie zwierzęta domowe były zdrowe, szczęśliwe i mile widziane.

Zdrowe zwierzę to takie, które ma dostęp do zbilansowanej diety i opieki weterynaryjnej. Z kolei szczęśliwy kot czy pies to ten, który ma dom, a w nim odpowiedzialnych opiekunów, którzy wiedzą, jak zadbać o potrzeby swoich podopiecznych. Mile widziane zwierzęta są wtedy, gdy w społeczeństwie istnieje mniej barier dla zwierząt domowych – możemy je zabrać na wakacje, do pracy, czy nawet do szpitala. – mówi Marzena Ignaczak Dyrektor ds. Korporacyjnych w Mars Polska.

Firma w Polsce podejmuje szereg inicjatyw, a wśród nich na szczególną uwagę zasługuje projekt dogoterapii, który od blisko 2 lat realizuje w całym kraju razem z Fundacją „Dr Clown”.

DOGOTERAPIA, CZYLI TERAPEUTYCZNA MOC UŚMIECHU I PSÓW

Po pięciu dekadach badań nad relacjami człowieka ze zwierzęciem eksperci z Centrum Żywienia Zwierząt WALTHAM należącego do firmy Mars dysponują naukowymi dowodami na to, że obecność psa pozytywnie wpływa m.in. na nasze zdrowie fizyczne i samopoczucie oraz buduje wiarę we własne możliwości. Wyjątkowe korzyści płynące z towarzystwa czworonożnego przyjaciela obserwujemy u dzieci, którym psy pomagają w radzeniu sobie z trudnościami czy w czasie pobytu w szpitalu. Podobne działanie ma także śmiech. Z połączenia tych dwóch elementów: uśmiechu i towarzystwa psa zrodził się projekt dogoterapii realizowany przez Fundację „Dr Clown” we współpracy z Mars Polska. Zajęcia dla chorych dzieci, z udziałem certyfikowanych terapeutów z psami oraz „doktorów clownów”, odbywają się regularnie już od blisko dwóch lat.  W 2018 roku odbyło się już 189 takich spotkań, w których udział wzięły 1934 osoby i ponad 20 psów. Aktualnie w program włączonych jest 16 szpitali i ośrodków terapeutycznych w całej Polsce.

DO PRACY Z PSEM

Pozytywne oddziaływanie psów okazuje się być pożądane także w miejscach pracy, gdzie pupile są coraz częściej i coraz chętniej mile widziane. Obecność psa w biurze daje poczucie komfortu, rozładowuje stres, zwiększa poziom aktywności fizycznej, poprawia wydajność i zwiększa poczucie zadowolenia. Mars Petcare z pasją podchodzi do zwierząt i wie, że posiadanie przyjaznych im biur służy zarówno pracownikom, jak i ich pupilom oraz pracodawcy. W badaniu PAWrometerTM (PAW = Pets at Work) pracownicy wskazali między innymi wzrost morale (93 procent), zmniejszenie poziomu stresu (93 procent), lepszą równowagę między pracą a życiem prywatnym (91 procent), większą lojalność względem firmy (91 procent) oraz zmniejszenie poczucia winy wynikającego z faktu zostawiania zwierząt w domu (91 procent). Odczucia badanych osób potwierdzają również badacze z Centrum Żywienia Zwierząt WALTHAM. Wykazali oni, że pupil w biurze redukuje stres (obniża ciśnienie krwi w sytuacjach stresowych i stężenie kortyzolu oraz podwyższa stężenie hormonów szczęścia), wzmacnia współpracę i relacje między ludźmi. Jego obecność sprzyja produktywności i zwiększa poczucie satysfakcji z pracy. Jak się okazuje, psy mają również bezpośredni wpływ na biznes – wprowadzając przyjazną atmosferę, pozytywnie oddziałują na prowadzone negocjacje. Oddział Mars w Niepołomicach już od 2012 roku jest otwarty na obecność pupili, a pracownicy Mars Polska w warszawskim biurze od tego roku również mogą spędzać wspólny czas z czworonożnymi przyjaciółmi w pracy – „Uwielbiam psy, ich obecność w naszym biurze po prostu sprawia, że mój dzień jest dużo lepszy. Jeśli piesek wyraża zgodę na interakcję, to jestem wprost zachwycona i już nic nie zmieni tego fantastycznego dnia. Z punktu widzenia atrakcyjnego miejsca pracy to jest ogromny benefit i widoczny dowód naszej obietnicy lepszego świata dla zwierząt” – mówi Patrycja Łakomy z Zespołu Talent Acquisition Mars.

Należy zwrócić uwagę, że obecność pupili w biurze wymaga odpowiedniego przygotowania nie tylko samej przestrzeni, ale także procedur, aby wszystkim pracowało się bezpiecznie i komfortowo. Zanim więc otworzymy psom drzwi biura należy pamiętać o określeniu jasnych zasad obowiązujących opiekunów, ich podopiecznych i innych pracowników.

 

***

O FIRMIE MARS:

Mars na świecie jest prywatnym, rodzinnym biznesem z ponad stuletnią historią i jednymi z najbardziej uwielbianych marek na świecie, takimi jak M&M’S®, PEDIGREE®, ROYAL

CANIN®, ORBIT® i UNCLE BEN’S®. Firma zatrudnia ponad 100 000 Współpracowników w ponad 80 krajach. Mars Incorporated generuje sprzedaż netto na poziomie przekraczającym 35 mld USD z działalności w sześciu segmentach biznesowych – Petcare, Chocolate, Wrigley, Food, Drinks, Symbioscience.

O MARS PETCARE:

Mars Petcare to zróżnicowany i dynamicznie rozwijający się biznes, reprezentowany przez 75 000 współpracowników w ponad 50 krajach. Zaspokajając zdrowotne i żywieniowe potrzeby niemal połowy populacji zwierząt domowych na świecie Mars Petcare realizuje misję tworzenia Lepszego świata dla zwierząt. Czerpiąc z 75 lat doświadczenia, oferuje bogate portfolio ponad 50 marek, do którego należą czołowe globalne marki żywności dla zwierząt PEDIGREE®, WHISKAS®, ROYAL CANIN®, NUTRO®, GREENIES®, SHEBA®, CESAR®, IAMS® and EUKANUBA®. Mars Petcare także zapewnia opiekę weterynaryjną, poprzez największą na świecie sieć ponad 2 000 szpitali dla zwierząt, w tym BANFIELD®, BLUE PEARL®, PET PARTNERS®, oraz VCA®. Firma należy do pionierów w zakresie innowacji i nowych technologii opracowywanych z myślą o zwierzętach, ich opiekunach oraz lekarzach weterynarii. Do naszych innowacyjnych rozwiązań należą Wisdom Panel™ HEALTH, opatentowana technologia testów genetycznych dla psów; WHISTLE®, system GPS umożliwiający określanie lokalizacji psa, a także Leap Accelerator i Companion Fund – programy wspierające start-upy i nową generację innowatorów na rynku opieki nad zwierzętami. Jako część rodziny marek Mars, posiadamy przywilej, jakim jest wolność i elastyczność w walce o to, w co wierzymy ­– Lepszy świat dla zwierząt.

O WALTHAM

Do Mars Incorporated należy również Centrum Żywienia Zwierząt WALTHAM – wiodąca instytucja naukowa i ekspert w zakresie żywienia zwierząt domowych oraz opieki nad nimi. Od 50 lat jako pionier i lider badań naukowych wyznacza nowe standardy na temat zdrowia zwierząt, ich samopoczucia i żywienia. Centrum, będąc w stałej współpracy z największymi na świecie instytutami naukowymi, stanowi merytoryczną podbudowę dla marek Mars Petcare takich jak WHISKAS®, PEDIGREE®, NUTRO®, TRILL®, CESAR®, SHEBA®, DREAMIES™, KITEKAT®, AQUARIAN®, WINERGY®, BANFIELD® Pet Hospital czy ROYAL CANIN.

O FUNDACJI „DR CLOWN”

Fundacja „Dr Clown” realizuje program „Terapii śmiechem” w polskich szpitalach, placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych od 1999 roku. 600 wolontariuszy Fundacji, „doktorów clownów”, w fantazyjnych strojach i z kolorowymi noskami niesie uśmiech i za pomocą interaktywnych zabaw, klaunady oraz empatycznych rozmów likwiduje napięcia spowodowane trudną sytuacją osób zmagających się z chorobą i trudnościami życiowymi. Każdego roku „doktorzy clowni” docierają do 60 000 podopiecznych – chorych dzieci, osób niepełnosprawnych i seniorów – w 170 szpitalach i różnego typu placówkach w ponad 80 miastach w całej Polsce. Motto Fundacji brzmi: „Uśmiech leczy!”.

 

 

 

Nasi klienci