Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

„Zwierzęta Egzotyczne” w Warszawie

21 listopada na kampusie SGGW w Warszawie po raz trzeci mogliśmy uczestniczyć w warszawskiej konferencji „Zwierzęta Egzotyczne”.

Ta już trzecia edycja pozwoliła nie tylko poszerzyć wiedzę na temat zwierząt egzotycznych, ale również miała uświadomić, z jakimi problemami w Polsce możemy się spotkać w związku z egzotycznymi gatunkami i jak sobie z nimi radzić. Pierwszy raz mogliśmy posłuchać o ekosystemie raf koralowych i o akwarystyce morskiej (mgr Paweł Piotrowski i Aleksander Szwarc – Aqua Medic). Nowością były tematy związane z populacją fok na południowym Bałtyku (Wojciech Górski – Fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego), a także z pierwszą pomocą i rehabilitacją fok w Rescue Center w Holandii (Joanna Pasterny, studentka SGGW).

Oczywiście nie zabrakło wykładów poświęconych hodowli i utrzymaniu płazów i gadów – Olga Pofelska (warszawskie zoo) – „Chów i hodowla żab z rodziny Dendrobatidae”, Mateusz Kubak (warszawskie zoo) – „Utrzymanie i hodowla jaszczurek z odłowu”.

Swoją wiedzą medyczną podczas wykładu „Żółwie wodno-lądowe – spojrzenie lekarza weterynarii” dzielił się lek. wet. specjalista chorób zwierząt nieudomowionych Łukasz Skomorucha. Nieoceniona była również prelekcja Bartłomieja Gorzkowskiego z Fundacji Epicrates na temat „Inwazyjnych gatunków żółwi w naszych wodach”.

Między wykładami uczestnicy mogli zapoznać się z przeróżnymi gatunkami zwierząt – stawonogów, płazów, gadów i ssaków – co było możliwe dzięki pomocy partnerów Konferencji i Sekcji Zoologicznej Koła Naukowego Wydziału Nauk o Zwierzętach SGGW.

W trakcie konferencji każdy uczestnik mógł wziąć udział w loterii, w której nagrodami były karmy dla ryb, gadów, ptaków i ssaków, ufundowane przez firmę Tropical, oraz koszulki portalu terrarium.pl.

Głównymi sponsorami tegorocznej konferencji byli: firma Vetco i Warszawaska Izba Lekarsko-Weterynaryjna. Podobnie jak w latach ubiegłych czasopismo „Weterynaria” objęło wydarzenie patronatem medialnym.

MP

Nasi klienci