Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Innowacja w badaniach kału od ZOETIS

Inwazje pasożytów wewnętrznych u psów i kotów to bardzo częsty problem, a do zalecenia odpowiedniej terapii potrzebna jest trafna diagnoza. VETSCAN IMAGYST to nowość na rynku diagnostycznym, która rewolucjonizuje badania kału metodą flotacji wirówkowej. Innowacyjna platforma diagnostyczna łączy sztuczną inteligencję z zaawansowaną optyką, która z wysoką czułością i swoistością klasyfikuje pasożyty jelitowe[1]: tęgoryjce, glisty, włosogłówki, tasiemce, kokcydia i Giardię. Urządzenie automatycznie identyfikuje i odróżnia morfologię jaj, cyst i oocyst pasożytów od innego materiału na opatentowanym szkiełku, a rozpoznanie podaje w formie wysokiej rozdzielczości obrazów. Do przeprowadzenia badania potrzebny jest tylko 1 gram kału.

System składa się z trzech elementów:

  • automatycznego skanera mikroskopowego;
  • fiolek wstępnie napełnionych roztworem, umożliwiających czyste przygotowanie materiału do badania;
  • nowoczesnego oprogramowania do analizy wyników.

 

Innowacja w badaniach kału od ZOETIS

VETSCAN IMAGYST

 

VETSCAN IMAGYST

VETSCAN IMAGYST gwarantuje uzyskanie wiarygodnego rozpoznania dzięki wysokiej czułości i swoistości. Wydajność algorytmu w badaniach ściśle korelowała z oceną dokonaną przez certyfikowanych parazytologów, z czułością na poziomie 75,8-100% i swoistością na poziomie 80,4-100% w odniesieniu do wszystkich identyfikowanych gatunków pasożytów[2],[3]. Co więcej, system stale uczy się i poszerza swoją bazę danych, przez co radykalnie spada ryzyko błędu diagnostycznego.

Technologia sztucznej inteligencji (SI) VETSCAN już dziś korzysta z obrazów zgromadzonych przez ponad 5 lat[4]. Zastosowanie tej technologii w diagnostyce laboratoryjnej otwiera przed lekarzami weterynarii szeroki wachlarz zastosowań sprzętu, takich jak badanie rozmazu krwi czy badanie cytologiczne, dzięki czemu mają możliwość oferowania czworonożnym pacjentom jeszcze bardziej kompleksowej opieki, a co za tym idzie – wzmacniania własnego autorytetu i budowania wizerunku.

Z VETSCAN IMAGYST możesz:

  • testować bezpośrednio w praktyce – łatwo, precyzyjnie i inteligentnie
  • wykrywać najczęściej występujące endopasożyty u psów i kotów
  • otrzymywać wiarygodne rozpoznanie dzięki wysokiej swoistości i czułości
  • stawiać diagnozę w miejscu opieki nad pacjentem i natychmiast rozpoczynać odpowiednią terapię!

 

———————————————————————————————————————————————————————-

[1] Nagamori Y., Sedlak R.H., DeRosa A., i in. Evaluation of the VETSCAN IMAGYST: an in-clinic canine and feline fecal parasite detection system integrated with a deep learning algorithm. Parasites Vectors. 2020;13:346. doi:10.1186/s13071-020-04215-x.

[2] Dane niepublikowane, Raport z badania nr D870R-US-19-008 (D7008)

[3] Dane niepublikowane, Raport z badania nr D860R-US-19-078 (D6078)

[4] Nagamori Y., Sedlak R.H., DeRosa A., i in. Evaluation of the VETSCAN IMAGYST…, op. cit.

Materiał sponsorowany

Nasi klienci